Home / WSBK / Sykes i Baz: powtórzyć wynik z Donington

Sykes i Baz: powtórzyć wynik z Donington

Jak do tej pory, zawodnik zespołu Kawasaki Racing Team -Tom Sykes, stał trzy razy na podium w tym sezonie, odnosząc jedno zwycięstwo w wyścigu na Monzy. Ma on 15,5 punktu przewagi nad trzecim kierowcą i tylko 5 punktów straty do lidera. 

Sykes był również niemal bezkonkurencyjny w Superpole. Do tej pory zdobył cztery z pięciu możliwych Superpole i raz był drugi. Takie rezultaty są wynikiem ciężkiej pracy zarówno na torze, jak również całego zespołu Kawasaki poza nim. W ubiegłym roku, zawodnik ”zielonych” zajął na Miller Motorsport Park szóstą i dziesiątą lokatę w wyścigu. Jednak praca, którą zespół wykonał podczas zimowej przerwy oraz wyniki, które osiąga w tym sezonie powodują, że #66 bardzo pewnie czuje się na motocyklu, niezależnie od toru na jakim występuje. Niestety, obok Sykesa, nie zobaczymy jego dotychczasowego partnera zespołowego Joana Lascorza. Zastąpi go ponownie francuski kierowca Loris Baz, którego mogliśmy już obserwować podczas bardzo dobrego występu na torze Donington.

„Nie mogę się już doczekać wyjazdu na Miller Motorsport, ponieważ Salt Lake jest piękną częścią świata, więc atmosfera i sceneria jest już dla mnie. Miller nie był dla mnie spektakularnym miejscem w przeszłości, ale również nie było tak źle. W tym roku, z Ninja ZX-10R jaka jest, mam nadzieję, że możemy tam pojechać i zacząć od nowa. Mam nadzieję, że będziemy w stanie konkurować i prezentować równy poziom. Teraz mamy tylko pięć punktów straty do lidera i to jest naprawdę obiecujące. Jest trochę presji wyjeżdżając do Salt Lake aby zachować stały postęp, ale ta presja jest tylko z mojej strony. Nie chcę obniżać swojego poziomu. Ostatni wyścig na Donington był trochę dla nas wyzwaniem, więc dobrze było wyjechać stamtąd z pole position i dwoma trzecimi miejscami. Moim głównym celem jest – jak zawsze, aby zakończyć wyścigi w czołowej czwórce lub piątce i wzbogacić zdobycz punktową”powiedział Tom Sykes.

Z kolei Baz, dla którego będzie to debiut na tym torze, nie uważa aby miało to wpływ na jego występ. Bez presji, będzie się starał powtórzyć rezultat osiągnięty podczas ostatniej rundy. „Nie czuję żadnej presji ani żadnego określonego celu do osiągnięcia na torze Miller Motorsport, więc będę tam jechał tak samo jak na Donington. Nie zam tego toru, ale nie sądzę aby był to jakiś bardzo duży problem. Ja po prostu będę się cieszył jazdą i zobaczymy co się wydarzy. Jeśli mogę zrobić to, co zrobiłem na Donington – zdobywając punkty i mieć mniej niż sekundę straty na okrążeniu do czołowych zawodników, to byłoby idealnie. Po prostu będę się uczyć krok po kroku motocykla. Może będziemy próbować nowych rzeczy z ustawieniami ZX-10R na torze Miller, dlatego, że jestem wysoki i muszę siedzieć bardziej z tyłu motocykla. Z tego powodu jego geometria troszeczkę się zmienia. Nie jest to nic wielkiego aby spróbować, bo ustawienie bazowe motocykla są już naprawdę dobre. Mam dobre stosunki z głównym szefem zespołu – Perem Ribą oraz wszystkimi mechanikami już od pierwszego wyścigu na Donington i myślę, że wszyscy razem pracowaliśmy bardzo dobrze.” powiedział drugi zawodnik Kawasaki Racing Team.

 

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
185 zapytań w 0,480 sek