Home / WSBK / 27 zawodników i 9 producentów na starcie rundy WSBK na Motorland Aragon

27 zawodników i 9 producentów na starcie rundy WSBK na Motorland Aragon

Bimota

Już w ten weekend zostaną wznowione po długiej przerwie mistrzostwa World Superbike. Zawodnicy będą rywalizować w drugiej rundzie sezonu na torze Motorland Aragon. Na starcie stanie aż dziewięciu różnych producentów motocykli!

Od otwarcia sezonu w Australii minęło aż siedem tygodni. W Hiszpanii pierwszy raz w tym roku zobaczymy Bimotę, która pomyślnie przeszła proces homologacyjny. Zespół Alstare wystawi motocykle włoskiej marki dla Ayrtona Badoviniego i Christiana Iddona w klasie EVO.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W ten sposób w klasie EVO pojedzie 12 zawodników. W sumie na starcie zobaczymy aż 27 motocyklistów. Ciekawym powrotem będzie start Leona Camiera, który szykował się do sezonu w MotoGP, ale plany pokrzyżowały problemy finansowe jego potencjalnego zespołu. Brytyjczyk pojedzie BMW w klasie EVO, zastępując kontuzjowanego w wypadku samochodowym Sylvaina Barriera.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Nie siedzę w WSBK więc zapytam ile z tych dziewięciu zespołów jest wystawionych bezpośrednio przez producenta i w pełni przez nich wspieranych ?

  2. Ciekawostką jest manufaktura Bimoty – zespół Alstare ze swoim zapleczem ilością zatrudnionych osób jest większy niż fabryka Bimoty więc ciekawe jak nazwać taką sytuację. Z drugiej strony wsparcie fabryczne jest wsparciem fabrycznym nawet jeżeli fabryka to mała ale jakże piękna i wspaniała manufaktura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,260 sek