Home / WSBK / Althea będzie walczyć o jak najlepszy wynik

Althea będzie walczyć o jak najlepszy wynik

Podczas zbliżającego się weekendu, karuzela World Superbike Championship przeniesie się na na Autodromo Internacional do Algarve w Portugalii, gdzie odbędzie się przedostatnia runda sezonu 2012. Zespół Althea Racing, wraz ze swoimi  zawodnikami: Carlosem Checą i Davidem Giugliano, będą robić wszystko, by zakończyć rok z możliwie najlepszym wynikiem.

Dwa tygodnie temu tor Nurburgring był gospodarzem World Superbike, ale mimo dużych nadziei, Althea Racing miał kolejny trudny dzień wyścigowy – w przeciwieństwie do rywali dosiadających maszyn czterocylindrowych. W wyścigu nr jeden, Giugliano przedwcześnie zakończył rywalizację, podczas gdy Checa po upadku  powrócił na tor i ukończył wyścig na dwunastej pozycji. Wyścig nr 2 zaowocował miejscami nr sześć i siedem dla zawodników  Althea.

Przyjeżdżając do  Portimao, #7 jest na czwartym miejscu mając 247,5 pkt w klasyfikacji generalnej, podczas gdy #34  jest dziesiąty z dorobkiem 125pkt. Ducati, w klasyfikacji generalnej konstruktorów zajmuje 3 pozycję z 342 punktami.

“To jest trudne, bo zazwyczaj używamy danych do wyścigu z roku poprzedniego, ale jak zauważyliśmy w Niemczech, w zeszłym roku było dużo lepiej natomiast w tym roku walczyliśmy, więc odniesienia te nie są tak użyteczne.” – powiedział Carlos Checa. Niemniej tor w Portimao jest świetny z jego pofałdowaniem, który sprawia, że praca kierowca musi ciężko pracować.  Zrobię wszystko, aby dostosować się do warunków, motocykla i mojej zdolności. Zobaczymy co będziemy  w stanie zrobić. ” – zakończył obecny Mistrz Świata.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,394 sek