Home / WSBK / Lin Jarvis rozważa powrót Yamahy do WSBK

Lin Jarvis rozważa powrót Yamahy do WSBK

Yamaha być może powróci do World Superbike Championship. Aby tak się stało, Dorna musiałaby wprowadzić radykalne zmiany w tym cyklu wyścigowym, które w znacznym stopniu ograniczyłyby koszty utrzymania zespołu a motocykle bardziej zbliżyły do specyfikacji Superstock.

Takiego zdania jest dyrektor Yamaha Motor RacingLin Jarvis, który w wywiadzie dla motorcyclenews.com powiedział: „Teraz nie bierzemy udziału w World Superbike, ale wcale to nie oznacza, że nie będziemy tym zainteresowani w przyszłości.”

Jednakże w dalszej części wypowiedzi możemy przeczytać, że wyścigi motocykli produkcyjnych są potrzebne, ale poziom techniczny, który występuje w World Superbike musi być zredukowany. Lin Jarvis podkreśla, że aby powrócić do WSBK, „punkt dostępu” musi być niższy i bardziej przystępny. Jeśli taki krok da się wykonać, będzie można wtedy spowodować, że również i seria MotoGP stanie się bardziej przystępna – przy zachowaniu obecnego poziomu popularności i widowiskowości.

Przypomnijmy, że po raz ostatni fabryczny zespół Yamahy mogliśmy oglądać w World Superbike Championship w sezonie 2011. Kierowcami tego zespołu byli wówczas Eugene Laverty oraz Marco Melandri, który w swoim pierwszym sezonie startów wywalczył tytuł Wicemistrza Świata, a Yamaha zajęła drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

AUTOR: migal

Komentarze: 1

  1. jest w tym 100% prawdy w wypowiedzi Lin’a Jarvis’a kto wie może coś się zmieni i w przyszłym roku zobaczymy fortepiany na starcie wsbk zmiana w przepisach żeby motocykle mówiąc wprost był mniej zaawansowane techniczne każdy zespół by się ucieszył na taką wiadomość rozwój w tej kategori poszedł za daleko już parę lat w stecz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,351 sek