Home / Slider / Paweł Szkopek w Assen na “półseryjnym” motocyklu

Paweł Szkopek w Assen na “półseryjnym” motocyklu

Paweł Szkopek

Już w najbliższy weekend Paweł Szkopek wystartuje w czwartej rundzie mistrzostw świata w wyścigach motocyklowych – World SBK. Tym razem dosiądzie Yamahy YZF-R1M podstawionej przez węgierski Racing Team Toth.

Paweł zastąpi w zespole Imre Totha, który nie odnosił spektakularnych sukcesów w poprzednich rundach WSBK. Polak ma przy okazji startu w Assen pomóc w ustawieniach węgierskiej Yamahy i sprawdzić jakie elementy maszyny trzeba jeszcze poprawić.

Paweł Szkopek: “Bardzo się cieszę, że ponownie mogę wystartować w rundzie World SBK. Tym razem jadę Yamahą R1 należącą do węgierskiego zespołu Racing Team Toth. Jest to motocykl, który różni się nieco od mojego egzemplarza. Ma m.in. seryjną skrzynię biegów i standardową elektronikę. Mechanicy zamontują w nim moje tylne zawieszenie. Na razie rozmawialiśmy o jednorazowym występie w World SBK, ale być może zrodzi się koncepcja startów w kolejnych rundach mistrzostw świata. W ten weekend skupię się wyłącznie na tym żeby pojechać jak najlepiej i pomóc zespołowi dobrze ustawić motocykl. Trzymajcie mocno kciuki za mój występ.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tor Assen został zbudowany w 1955 roku. Po ostatniej modernizacji która miała miejsce 10 lat temu ma obecnie 4,5 km długości. Trasa licząca 17 zakrętów nazywana jest przez zawodników mieszanką bardzo szybkich i wolnych łuków.

Holenderska runda Wold SBK rozpocznie się w najbliższy piątek od dwóch sesji treningowych, które wystartują o godz. 10.15 i 13.30. W sobotę 16 kwietnia o godz. 13.00 odbędzie się pierwszy wyścig z udziałem Pawła, a wcześnie zaplanowano kolejny wolny trening i superpole (SP1: 10.30-10.45 i SP2: 10.55-11.10). W niedzielę warm-up przewidziano na godz. 9.25, a wyścig 2 wystartuje ponownie o 13.00.

Paweł Szkopek

Paweł Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.  W sezonie 2015 zdobył tytuł mistrza Polski 2015 oraz wicemistrza Alpe Adria Championship w klasie Superbike na nowej YZF-R1M.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa, zdj. M.Jagielski

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Co to jest ten Puchar Europy ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,450 sek