Home / Slider / Alex de Angelis żegna się z Pedercini Kawasaki

Alex de Angelis żegna się z Pedercini Kawasaki

W stawce World Superbike po powrocie Davide Giugliano dochodzi do kolejnych przetasowań. Jedna z ciekawszych prywatnych ekip w WSBK – Pedercini Kawasaki – rozstała się z Alexem de Angelisem, który jeździł zaledwie niecały rok. Reprezentanta San Marino zastapi Ricardo Russo (na zdj. z prawej), który z kolei sezon rozpoczynał jako zawodnik Guandalini Yamaha.

33-letni de Angelis miał do tej pory bardzo słaby sezon. Zajmuje dopiero 17. pozycję w klasyfikacji generalnej po ośmiu podwójnych rundach, ale co gorsze, ani razu nie finiszował w TOP10, a motocykl Pederciniego – jak pokazywali choćby Leon Haslam czy Anthony West – spokojnie pozwala na walkę o takie pozycje. De Angelis ma na koncie podium w WSBK, ale było to jeszcze rok temu, na Aprilii zespołu IODA.

Zespół Guandalini Yamaha także rotuje swoimi zawodnikami. Po końcu współpracy z Russo, w jednej rundzie na Laguna Seca wystartował Jakub Smrz, ale Czech spisał się słabo. Nowym nabytkiem jest więc Włoch – Massimo Roccoli, który ma jeździć prywatną Yamahą już do końca roku.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Szkoda że ten sezon taki slaby ma Alex, lubię jazdę tego zawodnika :/ W 2016 na Aprili miał dobre wyścigi, a i na prototypach potrafił czasem zachwycić. No i z 2 chyba lata temu wygrzebał się z tak krytycznego wypadku i znów zaczął się ścigać. Mam nadzieję, że znajdzie się jeszcze miejsce dla niego. 3mam kciuki za to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 2,469 sek