Home / Slider / Alex Lowes czeka na “normalne” tory w kalendarzu WSBK

Alex Lowes czeka na “normalne” tory w kalendarzu WSBK

Alex Lowes mimo objęcia pozycji lidera po australijskiej rundzie World Superbike apeluje o zachowanie spokoju – zdaniem nowego zawodnika Kawasaki Phillip Island to “dziwny” obiekt, nie oddający realnego rozkładu sił.

29-latek wygrał drugi wyścig, w bezpośredniej walce pokonując broniącego tytułu mistrza świata, Jonathana Rea. Dzięki temu zgromadził na koncie już 51 punktów – 11 więcej niż drugi Scott Redding i 16 więcej od trzeciego Topraka Razgatlioglu. Rea nie ukończył jednak sobotniego wyścigu po upadku, nie ma go więc w czołówce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“We wszystkich testach jak i w piątek mieliśmy zawsze inne warinki. Nikt nie mógł być pewny wytrzymałości opon przy temperaturze toru sięgającej 50’C. Wolne tempo wyścigu mi pomogło, ponieważ w środku dystansu mogłem jechać na dalszej pozycji i po prostu zachować coś w rękawie na końcówkę. Ale wiem, że kiedy pojedziemy do Kataru a potem Europy, wyścigi będą inne. Więc muszę zachować nieco spokoju i zobaczyć, jak tam będziemy sobie radzili.” – powiedział Alex Lowes.

“Ja wygrałem dopiero drugi wyścig WSBK, a Jonathan ma pięć tytułów mistrza świata. Mam jeszcze wiele do nauczenia się. Kiedy pojedziemy na bardziej normalne tory, to muszę być dalej spokojny i zrozumieć, jakie tak naprawdę jest moje tempo. Ale zespół jest fantastyczny, bardzo mi pomogli. Dali mi wielką pewność siebie i naprawdę cieszy mnie jazda motocyklem.” – dodał.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. O ile pojedziecie na wyścig do Kataru czy Europy. W tym roku sezony należy do 👑

  2. pytanie ile razy wyglebi na torach, które są według niego normalne :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,483 sek