Home / Slider / Alex Lowes w fabrycznym Kawasaki?

Alex Lowes w fabrycznym Kawasaki?

Odejście Alexa Lowesa z Yamahy i zakontraktowanie w jego miejsce Topraka Razgatlioglu może zaowocować kolejnymi ciekawymi roszadami w serii World Superbike. Leon Haslam podczas weekendowej rundy w Portugalii przyznał, że dostał co prawda ofertę przedłużenia kontraktu z Kawasaki, jednak nie wiadomo, czy będzie startował w oficjalnym pierwszym zespole, czy też zastąpi Razgatlioglu w prywatnej ekipie Puccetti. A to zrobiłoby miejsce dla Lowesa, którego odejście z Yamahy jest ogromnym zaskoczeniem.

“Zaoferowali mi fabryczny kontakt, ale nie ma decyzji, gdzie i czym miałbym jeździć biorąc pod uwagę odejście Topraka.” – powiedział Haslam. “Czekam co zrobią. Chcę wygrywać, więc chcę fabrycznego motocykla. Ale to nie takie łatwe. Toprak zdobywa podia, chcą, aby drugie zespoły plasowały się wyżej – nie tylko chce tego Kawasaki, ale również Dorna. Jest wiele czynników.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Haslam na pewno pozostanie w WSBK na przyszły rok, co jeszcze niedawno nie było takie pewne. Kawasaki doceniło jednak jego zwycięstwo w Suzuka 8 Hours wraz z Jonathanem Rea i nie wypuści zawodnika, dostarczającego takich sukcesów, mimo że w WSBK wyniki nie są rewelacyjne.

Lowes pierwotnie był łączony z ekipą Puccetti, ale póki co nic nie zostało potwierdzone. Do niedawna było jeszcze miejsce w fabrycznej Hondzie, ale po tym, jak niemal pewne jest zakontraktowanie przez Japończyków Alvaro Bautisty, wydaje się, że to już zamknięty kierunek. Drugim zawodnikiem ma być bowiem Japończyk – Takumi Takahashi, który był sprawdzany przy okazji rundy w Portimao.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 0,454 sek