Home / Slider / Alex Lowes zadowolony z testów na torze Aragón

Alex Lowes zadowolony z testów na torze Aragón

Alex Lowes

Razem z nowym kolegą zespołowym Alex Lowes rozpoczął przedsezonowe testy Mistrzostw Świata Superbike na torze MotorLand Aragón. Pilot Yamahy nigdy nie był bardziej zadowolony ze swojej R1 jak wtedy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dwa dni testowe na torze Aragón, 141 okrążenia i najlepszy czas okrążenia 1.51,2 min – Alex Lowes w porównaniu do weekendu wyścigowego poprawił się 0,3 sek, tym samym zawodnik Yamahy jest jednak oddalony od czołówki o przynajmniej sekundę.

Lowes testował nowe komponeny zawieszenia, jak również poprawki elektroniki. Jego nowy kolega zespołowy Michael van der Mark powinien na początku przyzwyczaić się do nowej R1. „Michael prezentuje się całkiem dobrze na motocyklu.” – chwali Holendra Lowes. „Do tego jest rozluźniony i dużo się śmieje… to jest fajne.”

Ogólnie rzecz biorąc zimowy test na Aragón przebiegł dla 26-latka pozytywnie. „Ciężko harowaliśmy przez te dwa dni. Drugi dzień był prawdopodobnie nawet moim najlepszym dniem, który przepracowałem na R1 – byłem bardzo jednostajny i szybki podczas symulacji wyścigu. Wyjeżdżam z Hiszpanii bardzo zadowolony.” – relacjonuje Lowes. „Kolejne poprawki były również pozytywnie, tak jak funkcjonowanie struktury zespołu. To wszystko było krokiem do przodu.”

Lowes jest światomy, że jego czasy okrążeń podczas testu nie wystarczyłyby na walkę o podium podczas weekendu wyścigowego. „Po tych dwóch dniach wiemy w jakich kwestiach musimy się poprawić. Poza tym odczuwam, że zespół obrał właściwy kierunek.” – mówi z nadzieją zawodnik Yamahy.

Łączone czasy okrążeń podczas testów na torze Aragón, 16/17 listopada 2016:
1. Jonathan Rea (GB), Kawasaki, 1:49,8 min
2. Tom Sykes (GB), Kawasaki, 1:50,3
3. Chaz Davies (GB), Ducati, 1:50,4
4. Marco Melandri (I), Ducati 1:50,7
5. Nicky Hayden (USA), Honda, 1:50,8
6. Stefan Bradl (Ger), Honda, 1:51,1
7. Alex Lowes (GB), Yamaha, 1:51,2
8. Michael van der Mark (NL), Yamaha, 1:51,6

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Komentarze: 1

  1. doszukanie się tu plusów po takiej stracie do liderów wymaga naprawdę sporej wyobraźni….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 0,423 sek