Home / WSBK / Althea Racing z nadziejami na dobry występ w Salt Lake City

Althea Racing z nadziejami na dobry występ w Salt Lake City

Zawodnicy zespołu Althea Racing Team – Carlos Checa i Davide Giugliano nie mogą się już doczekać wyścigu na amerykańskim torze Miller Motorsports Park w Salt Lake City, który odbędzie się podczas nadchodzącego weekendu. Dla Mistrza Świata, jest to ulubiony obiekt w kalendarzu World Superbike Championship, natomiast dla Giugliano, będzie to jego debiutancki występ na tym torze.

Po nie najlepszym występie na Donington Park, zawodnicy Althea Racing z wielkimi nadziejami udają się na ten amerykański tor. Szczególnie w przypadku Carlosa Checa jest to bardzo uzasadniona nadzieja, ponieważ wyniki które osiągał w ubiegłych sezonach mówią same za siebie. Od roku 2008, hiszpański zawodnik aż dwa razy odnosił podwójne zwycięstwo i raz finiszował na drugiej pozycji. Dlatego też i w tym roku ma nadzieję na osiągnięcie dwóch bardzo dobrych rezultatów. „Zawsze cieszyła mnie atmosfera na Miller Motorsport, ludzie, góry oraz układ toru. Bardzo pasuje on do mojego stylu jazdy i mam wile wspaniałych wspomnień dzięki zwycięstwom jakie odniosłem tu w zeszłym roku. Po Donington straciliśmy kontakt z czołówką w klasyfikacji, więc teraz zdecydowanie potrzebujemy mocnego weekendu.” – powiedział obecny Mistrz Świata.

 Natomiast jego kolega z zespołu – Davide Giugliano, nie był nigdy wcześniej na tym torze, ponieważ nie jest on częścią kalendarza wyścigów Superstock 1000 – kategorii, w której #34 startował w ostatnich latach. Miller Motorsports Park będzie dla mnie całkowicie nową trasą. Nie mogę się doczekać aby ją zobaczyć – od czasu, kiedy słyszałem o niej wiele dobrych rzeczy i wiem, że Carlos kocha się tam ścigać.” – powiedział debiutant w zespole Althea Racing i dodał: „Oczywiście byłem rozczarowany wynikami osiągniętymi na Donington i chcę nadrobić stracone punkty w Salt Lake – będę dawać z siebie wszystko, aby nadrobić jak to tylko możliwe najwięcej by poprawić swoją pozycję w mistrzostwach.”


AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 0,485 sek