Home / Slider / Althea wystawi trzecią Hondę dla Alessandro Delbianco

Althea wystawi trzecią Hondę dla Alessandro Delbianco

Zespół Althea Racing poinformował, że w sezonie 2019 w World Superbike nie tylko będzie do spółki z Moriwaki i HRC prowadzić fabryczny program Hondy, ale również wystawi trzeci motocykl dla 21-letniego Alessandro Delbianco. Będzie to formalnie nowy w stawce jednoosobowy zespół, jednak prowadzony przez te same struktury, co główna ekipa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Delbianco startował w minionym sezonie dla zespołu Althea w Superstock 1000, gdzie zajął siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej, mimo że dosiadał mistrzowskiego motocykla BMW. Miał jednak trudny rok, z wieloma problemami i kontuzjami.

Za rok jednak ekipa Genesio Bevilacquy zmienia partnera i wiąże się z Hondą, a więc młody Włoch przechodzi do World Superbike z koniecznością nauczenia się nowego motocykla, w dodatku w ostatnich latach mocno odstającego od konkurencji.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. O cholera, już miałem pytać, co to za jakiś ekstrawagancki fryz Alvaro Bautisty… :D
    Czyli rozumiem, że będzie dosiadał trzeciej Hondy, tylko takiej już bez „wsparcia fabrycznego”? Dużych sukcesów mu nie wróżę, przeciwnie do tego oficjalnego zespołu :)

  2. Trzecia Honda też ma być fabryczna. Po prostu team musi mieć inną nazwę bo oficjalnie zespół może wystawiać tylko 2 maszyny. Sytuacja podobna jak z Rinaldim w zeszłym roku ( Aruba Junior) albo w 2009 z Ten Kate i Kiyonarim, który dosiadał trzeciej Hondy ale pod inną nazwą i z innymi kolorami.
    Niemniej jednak nie zdziwię się jeśli Delbianco będzie dostawał aktualizację jako ostatni :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,561 sek