Home / Slider / Ana Carrasco na Kawasaki ZX10-RR Jonathana Rea

Ana Carrasco na Kawasaki ZX10-RR Jonathana Rea

Była mistrzyni świata World Supersport 300 – Ana Carrasco – w Jerez miała okazję sprawdzić się na “dużym” Kawasaki – ZX10-RR, na którym kolejne tytuły zdobywa Jonathan Rea. Hiszpanka przejechała siedem okrążeń, jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych testów WSBK w czwartek.

Testy były planowane wcześniej, w Aragonii, ale wtedy słaba pogoda w drugi dzień testów spowodowała, że trzeba je było odwołać. “To było naprawdę wspaniałe. Motocykl jest niesamowicie szybki, i trudny na punktach hamowania. Jest ogromna różnica między 300-tką a superbike’iem. Johnny powiedział mi, na jakich biegach mam przejeżdżać każdy z zakrętów i jak powinnam prowadzić motocykl, jak go zatrzymywać w środku zakrętu i przyspieszać.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Spodziewałam się wielkiej mocy, ale i tak mnie zaskoczyła. Tak samo jak siła hamowania. Czułam każdą nierówność. Wszystkie odczucia są bardziej intensywne. Fajnie jest pojeździć motocykle, który dostarcza takich emocji.” – dodała.

Tegoroczny sezon Ana Carrasco zakończyła na 3. pozycji, odnosząc dwa zwycięstwa, w Misano i Magny-Cours. Nie obroniła więc tytułu z 2018 roku. W przyszłym roku 22-latka pozostanie w tej kategorii na kolejny sezon.

Źródło: motorsport.com
Fot. worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,405 sek