Home / WSBK / Andrea Dosoli już w BMW

Andrea Dosoli już w BMW

Z nowym rokiem w zespole BMW Motorrad doszło do zmiany obsady jednej z ważniejszych funkcji: nowym szefem operacji wyścigowych został Andrea Dosoli, który przechodzi do niemieckiej stajni wraz z Marco Melandrim.

Zakres odpowiedzialności 39-latka będzie duży: Dosoli ma zarządzać zespołem wyścigowym podczas rund WSBK jak i w trakcie testów. Włoch ma również zajmować się kontaktami z organizatorami cyklu oraz dostawcami części. Poprzednim szefem operacji wyścigowych był Rainer Baumel, który przestał pełnić tę funkcję z końcem roku. Nie opuszcza jednak BMW Motorrad – będzie pracować nad nowym typem motocykla.

Szef działu sportu BMW Motorrad Bernhard Gobmeier z radością powitał Andreę Dosoli: "Jest zaangażowany w wyścigi motocyklowe od wielu lat. Ma duże doświadczenie jako menedżer zespołowy. Jestem pewien, że to idealny człowiek do poprowadzenia naszej stajni. Z Andreą i naszą dwójką motocyklistów: Leonem Halsamem i Marco Melandrim stoimy na świetnej pozycji przed zbliżającym się sezonem."

 


Andrea Dosoli znalazł się w świecie sportów motocyklowych w wieku 25 lat. Zaczynał od posady mechanika w wyścigach grand prix w klasie 125ccm. W latach 2001 – 2010 pełnił role menedżera technicznego i menedżera zespołu. Pracował z Marco Melandrim m.in. w zespole Hayate, który powstał po wycofaniu się z MotoGP Kawasaki. Potem na rok przeniósł się do Moto2 do Forward Racing, a w końcu trafił również za Melandrim, do zespołu Yamahy w World Superbike. Droga tej dwójki dalej będzie przebiegać wspólnie, tym razem w BMW.

BMW Motorrad stawia sobie za cel wygranie pierwszego wyścigu od czasu dołączenia do World Superbike – mimo kilku miejsc na podium, niemiecki producent w trzech dotychczasowych latach startu nie świętował ani jednego zwycięstwa.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,415 sek