Home / Slider / Anthony West znów w WSBK. Zastąpi Krummenachera

Anthony West znów w WSBK. Zastąpi Krummenachera

W obliczu poważnej kontuzji Randy’ego Krummenachera, który musi wyleczyć nadgarstek, do zespołu Puccetti Kawasaki wchodzi na pozostałe w tym roku rundy World Superbike Anthony West. Australijczyk jeździł w tym roku na bardzo wielu frontach, w tym w większości wyścigów World Supersport, gdzie bronił barw uformowanego przez siebie niewielkiego zespołu. Teraz będzie musiał zaprzestać startów w WSS.

Stan Krummenachera pogorszył się podczas treningów do portugalskiej rundy WSBK, która odbędzie się już w ten weekend. Nie ma jednak tajemnicy, że zespół Puccetti nie jest zadowolony z wyników Szwajcara, który przebojem wszedł do World Supersport i walczył o tytuł u boku Kenana Sofuoglu, ale w World Superbike radzi sobie słabo. Tylko dwa razy finiszował w TOP10, a że motocykl pozwala na walkę o wyższe cele, pokazała druga pozycja Leona Haslama w Donington Park, gdzie Brytyjczyk pojechał z Puccetti z dziką kartą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

West jeździł w WSBK ostatnio w zeszłym roku. W sześciu podwójnych rundach sześciokrotnie finiszował w TOP10, a najlepsze jego miejsce to piąta pozycja w mokrym wyścigu w Malezji. Australijczyk tradycyjnie już odwiedza w ciągu roku wiele różnych serii. W 2017 roku pojechał w Suzuka 8 Hours, azjatyckich mistrzostwach ARRC, a ostatnio w MotoAmerica i w pucharze w Rosji. No i oczywiście wspomniane występy w Supersportach, gdzie w domowym wyścigu w Australii stanął na podium.

“Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc wrócić do World Superbike i jeździć Kawasaki z tak mocnym zespołem, jak Pucetti. Chcę podziękować mojej ekipie EAB WEST RACING za zrozumienie moich oczekiwań i danie mi szansy ich realizacji.” – powiedział West, dziękując swoim mechanikom i inżynierom za te minione rundy w sezonie 2017. “Jestem podekscytowany, mogąc kończyć sezon na nowym motocyklu i czekam już na Portugalię.”

West mógłby być kandydatem do zespołu Puccetti na sezon 2018. Szef teamu chciałby zatrudnić Leona Haslama i wschodzącą turecka gwiazdę i podopiecznego Kenana Sofuoglu – Topraka Razgatlioglu, ale gdyby Brytyjczyk pozostał w British Superbike, jedno miejsce pozostanie wolne. Krummenacher prawdopodobnie wróci do Supersportów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Super wiadomość po Van der Marku ;p Teraz Westy z tą swoją nieograniczoną pasją do końca sezonu w WSBK się pościga <3 3mam kciuki za tego wszechstronnego, mojego ulubionego zawodnika :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 0,475 sek