Home / Slider / Aprilia chce wrócić do WSBK! Laverty powróci?

Aprilia chce wrócić do WSBK! Laverty powróci?

Aprilia

Aprilia, która po zdobyciu trzech tytułów mistrzowskich w World Superbike w latach 2010, 2012 i 2014 skupiła swoje wysiłki na królewskiej klasie MotoGP, może oficjalnie powrócić do produkcyjnych mistrzostw w sezonie 2017. Pomysł ten powstał, gdy włoski producent zobaczył, jak niemal bez żadnego wsparcia dobrze radzi sobie zespół Ioda Racing i jeżdżący dla niego debiutant Lorenzo Savadori.

Romano Albesiano – dyrektor techniczny Aprilia Racing – przyznał, że „fabryka” jest zainteresowana podjęciem współpracy z zespołem Milwaukee, należącym do Shauna Muira. Zespół SMR wygrywał British Superbike w latach 2011 i 2015 z odpowiednio Tommym Hillem i Joshem Brookesem. Obecnie w Milwaukee na motocyklach BMW startują właśnie Brookes i Karel Abraham.

„Mieliśmy kilka rozmów z Shaunem, którego spotkałem w Misano i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. To wielki profesjonalista.” – powiedział Albesiano. „Motocykl RSV4, który ściga się w tej chwili, to dokładnie ta sama maszyna co rok temu. Zero rozwoju. Nie mieliśmy możliwości poprawienia motocykla, ponieważ umowę z zespołem Ioda podpisaliśmy na tydzień przed startem sezonu.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ale jeśli zdefiniujemy plan odpowiednio wcześnie, możemy odpowiednio zająć się rozwojem pod kątem przyszłego roku dla Shauna i być może także dla Iody.” – dodał, wyjaśniając, że Aprilia skoncentrowałaby się na stronie technicznej, a SMR na prowadzeniu zespołu.

Faworyt do objęcia posady? Eugene Laverty, który bardzo solidnie zbiera punkty w MotoGP mimo wiekowego motocykla Ducati. Irlandczyk zajmuje dziesiąte miejsce i wyprzedza takich zawodników jak Aleix Espargaro, Cal Crutchlow czy Bradley Smith.

„Z pewnością Eugene to bardzo dobry zawodnik i w przeszłości z Aprilią szło mu świetnie. Ale będzie to wybór po stronie zespołu, nie nasz.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Jestem jak najbardziej za, może będzie trochę ciekawiej, jak Aprillia wróci do WSBK, a gdyby jeszcze Laverty tam jeździł to ze wsparciem fabrycznym, znów zrobiło by się bardziej interesująco.

    • Popieram. To ciekawa wiadomość i mam nadzieję, że od słów przejdą do czynów. Może jeszcze Bautista dołączy razem z nimi do WSBK? Byłoby ciekawie.

      • Wolałbym zobaczyć tam Marco Melandriego. Lub w Yamasze bo Lowes jakoś kiepsko sobie radzi i popełnia masę błędów np jedzie sobie 3-4 a za chwile jest 9 i tak co drugi wyścig

      • @kami007 – Myślę, że Melandri po swoim włoskim strajku w Aprilli jest już lekko spalony, choć niezbyt ładne było zmuszanie go do jazdy w MotoGP, nie wiem, czy w grę wchodziły tam jakieś kontrakty, że był tak strasznie umęczony, jeżdżąc w królewskiej klasie i blokując miejsce dla kogoś bardziej ambitnego?

  2. Świetna wiadomość. Nudzi juź ta hegemonia Zielonych. Mam nadzieję, że Yamaha za rok będzie bardziej konkurencyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
184 zapytań w 1,388 sek