Home / Slider / Aprilia oficjalnie w WSBK z Lavertym i Savadorim!

Aprilia oficjalnie w WSBK z Lavertym i Savadorim!

Eugene Laverty

Shaun Muir, stojący na czele zespołu SMR Racing, wyraził swój żal z powodu zakończenia współpracy z Joshem Brookesem w World Superbike. Zespół SMR wystawia w tym roku team pod szyldem Milwaukee BMW, jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. W przyszłym roku SMR będzie już fabrycznym zespołem Aprilii, która powraca do stawki WSBK.

Aprilia podpisała z zespołem SMR Racing dwuletnią umowę. Z zespołu Ioda Racing do fabrycznej ekipy trafi Lorenzo Savadori, który w tym roku udowodnił swój duży potencjał, natomiast liderem ma być Eugene Laverty, który po rozczarowaniu MotoGP powraca do swojej macierzystej serii. Irlandczykowi nie udało się zapewnić sobie konkurencyjnego motocykla (w tym roku jeździ tylko dwuletnim Desmosedici GP14.2).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Brookes jest aktualnym mistrzem British Superbike. “Szkoda mi z tego powodu, ponieważ nie byliśmy w stanie wyciągnąć maksimum z naszego pakietu. On udowodnił, że ma tempo do jazdy na czele.” – powiedział Shaun Muir.

Z zespołem pożegna się też drugi z zawodników, którym jest Karel Abraham. “Z plotek które słyszałem, zostanie na padoku i prawdopodobnie znajdzie motocykl, który mu bardziej odpowiada. Dziękujemy mu za wysiłki, ale z duetem naszych tegorocznych zawodników po prostu nie wyszło. To dla nas wszystkich był rok nauki. Mam nadzieję, że zostaną na padoku i znajdą zespoły, w których się rozwiną.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Bardzo dobrze, bardzo dobrze. Mam nadzieję, że Savadori i Laverty w każdym z wyścigów będą znajdować się w ścisłej czołówce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,439 sek