Home / Slider / Argentyna będzie kończyła sezon World Superbike

Argentyna będzie kończyła sezon World Superbike

Argentyński tor El Villicum – na którym w tym roku w atmosferze skandalu część zawodników zbojkotowała jeden z wyścigów – będzie w przyszłym sezonie zamykać cykl World Superbike. Dotychczasowy finał w Katarze został przeniesiony na marzec.

Z kalendarza wypadła runda na torze Buriram. To właśnie w jej miejsce przeniesiono wyścigi na orze Losail. W 2020 roku zabraknie też wyścigów na lubianym przez kibiców torze Laguna Seca w Stanach Zjednoczonych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Przeniesienie wyścigów na Losail na środek marca oznacza, że zaledwie jeden tydzień będzie dzieliło rundę World Superbike i MotoGP na tym samym torze. W kalendarzu pojawiły się zapowiadane rundy na Oschersleben i w Barcelonie.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. czemu Laguna jest kasowana? :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,495 sek