Home / Slider / Ayrton Badovini ponownie w World Superbike

Ayrton Badovini ponownie w World Superbike

Ayrton Badovini

Zwycięzca jednego wyścigu World Supersport z minionego sezonu – Ayrton Badovini – powraca do World Superbike i będzie bronić barw zespołu Grillini Racing Team, korzystającego z motocykli Kawasaki. Włoch jest mistrzem pucharu Superstock 1000 z roku 2010, jednak w WSBK mimo kilku lat startów, nie udało mu się jeszcze wygrać choćby jednego wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Badovini ścigał się w WSBK od 2011 do 2015 roku, wielokrotnie plasując się w TOP10. Dwa razy stał na trzecim stopniu podium. W 2014 roku jeździł w fabrycznej ekipie Bimoty, która nie mogła punktować z powodów niespełnienia warunków homologacyjnych, a potem wycofała się ze stawki. W 2016 roku Włoch znalazł posadę w WSS, na Hondzie, i wygrał wyścig w Malezji, a we Francji był trzeci. Na razie nie znamy drugiego zawodnika zespołu Grillini.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,376 sek