Home / Slider / Barni Ducati szuka zawodnika. Melandri może błyskawicznie wrócić do WSBK?

Barni Ducati szuka zawodnika. Melandri może błyskawicznie wrócić do WSBK?

Ciągle nie wiemy, kto pojedzie w tym roku w World Superbike w zespole Barni Ducati. Włoska ekipa już praktycznie dopięła rozwiązanie kontraktu z Leonem Camierem, który po serii kontuzji nie jest w stanie jeździć na odpowiednim poziomie. Kandydatów do jego zastąpienia jest kilku. Niektóre nazwiska są niezwykle ciekawe.

Na razie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzena, jednak szefostwo Barni Ducati chce wszystko dopiąć w przyszłym tygodniu. Właściciel zespołu rozmawiał już z takimi zawodnikami jak tester Ducati Michele Pirro – który „zjadł zęby” na Panigale V4 startując na nim w mistrzostwach Włoch, jak i Randym Krummenacherem, który po odejściu z MV Agusty znalazłby w ten sposób błyskawicznie nową posadę. Nie wiadomo jednak, czy nie wiążą go jeszcze jakieś zobowiązania wobec byłego już pracodawcy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Najciekawiej brzmi trzecia opcja dla zespołu Barni Ducati. Chodzi o Marco Melandriego, który zdecydował się zakończyć karierę. Jest ona jednocześnie najmniej prawdopodobna. Właściciel zespołu Barni jest w kontakcie z byłym wicemistrzem świata w MotoGP i World Superbike, i mistrzem w klasie 250ccm w grand prix.

Melandri bez wątpienia pozostaje w formie, która umożliwiałaby mu rywalizację na poziomie World Superbike, jednak na przeszkodzie staje na razie to, co Włoch sam mówił w ostatnich miesiącach: że ściganie to dla niego zamknięty już rozdział w życiu (choć jednocześnie dopuszczał starty np. w MotoE). Melandri nie ma jednak doświadczenia na nowym Panigale V4R. Włoch mimo, że długo jeździł dla Ducati, startował tylko na wcześniejszej, dwucylindrowej maszynie. Na V4 nie odjechał choćby jednego testu, a sezon wznowiony zostanie za niespełna 3 tygodnie.

Źródło: gpone.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kto byłby najlepszym kandydatem do zastąpienia Camiera w Barni Ducati?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Zdecydowanie Pirro ;) Ma dobre tempo, zna świetnie motocykl i zespół. Myślę, że w top 8 się wbije.

  2. no nie wiem , ducati nie będzie miało zawodnika testowego do motogp

  3. ale gdyby nie był tak zdecydowanie pirro

  4. Skąd informacja o tym, że Randy nie jest już kierowcą MV Agusty? :O

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,506 sek