Home / Slider / Bassani: „to był normalny kontakt” Wypowiedzi zawodników WSBK po 1. wyścigu

Bassani: „to był normalny kontakt” Wypowiedzi zawodników WSBK po 1. wyścigu

Kolejna wygrana Alvaro Bautisty (Ducati) w tym sezonie, daje Hiszpanowi 90% skuteczność po dziesięciu wyścigach w 2023 roku. Ponad ośmio-sekundowa przewaga, kolejne 25 punktów, i 61-punktowe prowadzenie nad drugim w klasyfikacji generalnej – Toprakiem Razgatlioglu (Yamaha), który na ostatnim okrążeniu pierwszego wyścigu odebrał drugie miejsce Jonathanowi Rea (Kawasaki). Pełne wyniki są tutaj, natomiast poniżej wypowiedzi zawodników World Superbike po 1. wyścigu w Montmelo.

Alvaro Bautista: P1 (start) -> P1 (finisz): „Jestem bardzo szczęśliwy, że odniosłem to zwycięstwo na oczach mojej rodziny, przyjaciół i wielu fanów. Mogę powiedzieć, że to był idealny dzień, który rozpoczął się od pole position, a zakończył wyścigiem, w którym byłem bardzo szybki. Moje czucie motocykla było niezwykłe, bardzo mi się podobało. Chcę podziękować zespołowi, który pracuje naprawdę dobrze.”

Toprak Razgatlioglu: P8 -> P2: „W wyścigu tak naprawdę nie czerpałem radości z jazdy, byliśmy skupieni tylko na utrzymaniu tylnej opony w dobrym stanie. Ale cieszę się, że znów walczymy z legendą – Johnnym, to dobrze, bo po prostu się bawimy i trochę zapominamy o Alvaro, który jest za mocny, w szczególności na tym torze! Czekałem do ostatniego okrążenia, ale też jechałem na limicie bo opony zaliczyły duży spadek przyczepności. Po prostu starałem się zająć jak najlepszą pozycję, więc wyprzedzam Johnny’ego na ostatnim okrążeniu, staram się jechać najlepszą linią po wszystkich zakrętach i cieszę się, że finiszuję na drugim miejscu. Hamowałem naprawdę mocno, ale wiał silny wiatr, przez co motocykl nie były łatwy do zatrzymania. W Superpole miałem trochę pecha, ale i tak zawsze najważniejszy jest wyścig, w którym daję z siebie wszystko. Zobaczymy co będzie jutro, muszę poprawić swój motocykl w niektórych zakrętach, ale mam nadzieję, że będziemy szybcy i znów będziemy mogli walczyć w wyścigach.”

Jonathan Rea: P3 -> P3: „Solidny dzień, było lepiej niż myślałem. W Superpole miałem i szczęście i pecha, ponieważ czerwona flaga pojawiła się, gdy byłem w ostatnim sektorze bardzo dobrego okrążenia, więc zużyliśmy już jedną z opon. Na ostatni wyjazd musieliśmy założyć używaną oponę Q [SCQ]. Według wieży czasowej brakowało mi czasu na ostatnie szybkie okrążenie, ale kiedy wjechałem na prostą, nie było flagi w szachownicę, więc pomyślałem – jazda! Poprawiliśmy czas okrążenia, więc mieliśmy dużo szczęścia. Miałem dobrą pozycje na torze i dobry starty do obu wyścigów. We wznowionym wyścigu, kiedy Bassani i Rinaldi stracili pozycje na torze, byłem na czele grupy, ale Alvaro był w innym wyścigu. Jeśli chodzi o wyścig pomiędzy Toprakiem a mną, bardzo trudno było utrzymać rytm bez zużywania opony, tak by zarówno pozostać z przodu, jak i odjechać od grupy z tyłu. Był to więc jeden z tych wyścigów, w których starałem się mocno jechać, ale nie zużyć opony. Na końcu nie miałem nic, co mogłoby mi pomóc wyprzedzić Topraka, nawet zredukowałem bieg wchodząc w ostatni zakręt, myśląc, że być może uda mi się wyprzedzić go na linii mety, ale on był zbyt dobry w tym ostatnim sektorze.”

Dominique Aegerter: P2 -> P5: „To nie był zły wyścig, choć szczerze mówiąc spodziewaliśmy się nieco więcej po tym, co pokazaliśmy wczoraj i w Superpole. Oczywiście mieliśmy świetny początek dnia, zajmując drugie miejsce na polach startowych i bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że pomoże to jutro w wyścigu sprinterskim. Postaramy się przeanalizować dane, aby poprawić nasze wyniki w pozostałych dwóch wyścigach. Fajnie byłoby znowu skończyć w pierwszej piątce i jako najlepszy niezależny zawodnik. Udowadniamy, jak silni jesteśmy, ale jednocześnie wiemy, że wciąż istnieje margines do poprawy, aby zmniejszyć dystans do tych, którzy są przed nami.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Iker Lecuona: P5 -> P6: „Ogólnie jestem zadowolony z tego, co dzisiaj zrobiliśmy, ale oczywiście nie do końca usatysfakcjonowany. Pozytywne jest to, że podczas kwalifikacji jechałem sam, czułem się pewnie i ogólnie byłem zadowolony ze swojego występu. Ale potem mieliśmy ten sam problem co zawsze – start, w wyniku którego tak naprawdę przegrałem wyścig na pierwszych zakrętach. Spadłem mocno w dół, potem wróciłem na 11. miejsce, ale kiedy wyścig został wznowiony, straciliśmy jeszcze więcej pozycji. Jestem dość sfrustrowany i wiem, że muszę się poprawić na starcie, ponieważ nasze tempo jest wystarczająco szybkie, aby stanąć na podium. Ukończyłem wyścig na 6. miejscu, ale mogłem zrobić więcej, gdybym nie stracił tyle na początku. Faktem jest, że mamy poziom i szybkość, aby móc walczyć z czołówką. Chcę podziękować zespołowi, ponieważ wykonują dobrą robotę, ale musimy znaleźć rozwiązanie na starty, ponieważ jest to problem, z którym borykaliśmy się już w zeszłym roku.”

Axel Bassani: P14 -> P7: „W mojej opinii to był normalny kontakt w wyścigu. Próbowałem wyprzedzić Michaela, ponieważ zauważyłem możliwość wyprzedzenia go, dotknęliśmy się, uważam że to jest normalne w wyścigach. Tak samo on wyprzedził mnie w trójce, nic specjalnego. Próbowałem zostać na drugiej pozycji, gdyż myślę, że mieliśmy dziś tempo, by powalczyć o podium, ale dostałem karę. Próbowałem odzyskać pozycje, ale inni też mieli dobre tempo.”

Michael Ruben Rinaldi: P4 -> DNF: „Mieliśmy wszelkie atuty, by zająć drugie miejsce. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy weekend już od pierwszego treningu, a dzisiejsze odczucia były naprawdę dobre. Niestety zostałem uderzony przez Bassaniego: bezsensowny manewr, również dlatego, że do tej pory pokazywał, że nie ma tempa, aby być w czołówce, co faktycznie miało miejsce pod koniec wyścigu. Wielka szkoda, mam nadzieję, że ból ręki nie przeszkodzi mi w powtórzeniu tego co dziś pokazałem.”

Bradley Ray: P19 -> P13: „Po skomplikowanych wyścigach w Assen cieszę się, że udało nam się zdobyć tutaj trzy punkty. Idziemy we właściwym kierunku, a to jest bardzo ważne. Wyścig był pozytywny, nie tylko pod względem wyniku, ale także dlatego, że lepiej zrozumieliśmy jak opony zachowują się na długim dystansie. Przy lepszym starcie być może mógłbym dostać się do pierwszej dziesiątki. Na jutro myślę, że wyścig sprinterski będzie ciekawy, możemy wtedy poprawić motocykl i ponownie celować w strefę punktową w drugim długim wyścigu.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowe

AUTOR: Maciej Marcinkowski

"Team work makes the dream work"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,555 sek