Home / WSBK / Bautista: Imola pierwszym torem, który ujawnił słabości Ducati

Bautista: Imola pierwszym torem, który ujawnił słabości Ducati

Alvaro Bautista przyznał, że w miniony weekend odbyły się pierwsze wyścigi, w których w tym roku ujawniły się słabe strony motocykla Panigale V4 R. Zwycięska passa Hiszpana zakończyła się w sobotnim wyścigu, gdy zwycięstwo odniósł Jonathan Rea. W niedzielnym wyścigu Superpole przed Bautistą dojechał również Chaz Davies.

“Dziś naszym maksimum była druga pozycja, ponieważ – poza tym, że to dla mnie nowy tor, naszym największym problemem było to, że na tym torze czułem się gorzej. Stabilność motocykla oraz skręcanie wyglądają tu słabiej.” – powiedział Bautista.

“Miałem te same problemy od samego początku mistrzostw, niczego nie zmienialiśmy, ale ten tor jest zbyt wyboisty, widać było w TV, że motocyklem wszędzie rzuca. Staraliśmy się poprawiać to od początku sezonu, bo zawsze mówiłem, że motocykl nie skręca dobrze. Na jednych torach radzimy sobie z tym, ale tutaj było to trudniejsze.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bautista przyznał także, że wiedział, że tutaj może dobiec końca jego zwycięska passa. “Wiedziałem przed wyścigiem, że tempo Rea jest naprawdę mocne. Widziałem moje czasy i byłem całkiem szybki, ale widziałem też, że Jonathan jeździł szybciej. Myślałem, że może gdy złapię swój rytm, to może on będzie miał problemy z ogumieniem, ale był bardzo pewny. Pojechałem mój własny wyścig, dałem z siebie tyle ile mogłem, ale ostatecznie druga pozycja to było możliwe maksimum.”

Pytany o to, czy na kolejnych obiektach Ducati może mieć takie same problemy, Bautista odpowiedział: “Nie wydaje mi się, by Jerez czy Misano były dla nas takie same. Te tory przynajmniej znam. Nie sądzę, byśmy mieli te problemy.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Z całym szacunkiem co Bautisty – nie słabości Ducati a jego własne.
    Rekordy wykręcone przez Daviesa to wystarczające potwierdzenie.

  2. Jeden tor. Po za tym nie zawsze się wygrywa. I tak był w top3 wiec cóż to za słabości koleś nie znał toru ścigał się tam pierwszy raz. I zgadzam się z tym ze to nie słabosci ducati. Tylko gorsze dni zawodnika. A jeśli było to przebudzenie Davisa to Kawasaki ma już duży problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 0,503 sek