Home / Slider / Bautista: Nie opuszczam Ducati dla pieniędzy

Bautista: Nie opuszczam Ducati dla pieniędzy

Alvaro Bautista zaprzeczył, jakoby decyzja o rozstaniu się z Ducati po sezonie 2019 ma związek z pieniędzmi, jak sugerował szef ekipy, Paolo Ciabatti. Hiszpan wygrał 11 wyścigów na początku sezonu, ale potem roztrwonił przewagę i obecnie ma aż 81 punktów straty do broniącego mistrzostwa świata Jonathana Rea z Kawasaki.

W międzyczasie Ducati poinformowało, że Bautista podpisał dwuletni kontrakt z innym producentem – wszystko wskazuje na to, że z Hondą. Ciabatti komentował, że Bautista skusił się po prostu na lepszą ofertę pod względem finansowym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nie, to nieprawda. Musisz znaleźć coś, co cię motywuje. Na pewno projekt Ducati był motywujący, ale moja przyszłość będzie wielką szansą również tam, gdzie będę się ścigał za rok.” – skomentował sam zawodnik.

Jonathan Rea nie rozumie powodów, jakimi kierował się jego rywal z Ducati. “To bardzo dziwna decyzja obu stron. Naprawdę jej nie rozumiem. Jako debiutant przyszedł do WSBK i wygrał 11 wyścigów z rzędu, a potem zdecydował się opuścić zespół dla nowej przygody. To dość dziwne. Oczywiście, że nie byli w stanie się porozumieć.” – skomentował Północnoirlandczyk.

Miejsce Bautisty zajmie w przyszłym roku Scott Redding, a więc fabryczna ekipa będzie mieć w całości brytyjski skład. Redding będzie jeździł obok Chaza Daviesa, który w ostatnim czasie nieco poprawił wyniki na Ducati po kontuzjach z początku roku.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy popierasz decyzję Bautisty o przejściu do Hondy?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Ducati daje mu konkurencyjne moto odnośnie Kawasaki a opuszcza ich nie przez pieniądze – więc co innego jest powodem ? Plecie pierduły i tyle Odkąd przestał dojeżdżać na pudło jasne było że jest coś na rzeczy w ekipie Jeśli nie kasa to co innego ?

  2. Ten jego nagły brak formy dziwnie zbiegł sie w czasie z zakontraktowaniem Petruxa

  3. Ostrzy kły na schedę po Lorenzo. Tyle w temacie.

  4. Kasa raczej nie grała, aż tak dużego znaczenia( jak się czyta różne wywiady albo popatrzy na te wszystkie Instagramy, facebooki, to mam wrażenie że raczej nic im – zawodnikom – nie brakuje. Z resztą zdobycie tytułu mistrza świata już zapewniło mu pewnie spokojna przyszlosc. Ale jeśli nawet kasa, to co w tym dziwnego? To raczej normalne, chyba nikt oprócz Lorenzo, za darmo jeździć nie chce ;-). Bauti już młody nie jest to po pierwsze, po drugie co takiego wyjątkowego dało mu Ducati w WSBK? To raczej on dla nich był korzyścią niż on dla niego, widząc po wynikach innych zawodników na tym Moto.

    • Bautista nie ma charakteru mistrza był bliski zdobycia tytuł w wsbk i nagle zaczą odstawiać szopki. Przecierz motogp to już dla niego zamknięty temat.

  5. Ma konkurencyjne Moto a idzie w niepewne. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o 💴

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
183 zapytań w 0,523 sek