Home / Slider / Bautista: Nowa Honda gotowa w 30 procentach

Bautista: Nowa Honda gotowa w 30 procentach

Alvaro Bautista, który w tym roku w WSBK broni barw fabrycznej Hondy, przyznał, że nowy projekt wciąż jest kompletny w niewielkim stopniu. Japoński producent po wielu latach w końcu poważnie zaangażował się w rywalizację, sięgając również po dwójkę utytułowanych i doświadczonych zawodników.

Sezon World Superbike na razie ma za sobą tylko rundę w Australii. Bautista dwukrotnie był szósty w dwóch głównych wyścigach i tę samą pozycję zajmuje w klasyfikacji generalnej. Trzy oczka niżej plasuje się Leon Haslam.

“Ten projekt jest nowy, w Australii powiedziałem, że byliśmy gotowi na 30 procent i wciąż mamy przed sobą wiele pracy. Celem są lepsze odczucia na motocyklu. Ale to wszystko jest nowe i potrzeba więcej czasu, którego nie mamy. Mimo to jednocześnie pozostaję bardzo pewny.” – skomentował Hiszpan w wywiadzie dla telewizji internetowej DAZN.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bautista wskazuje na różnice w konstrukcji silnika w porównaniu do tego, na czym jeździł wcześniej. “Zawsze jeździłem na silnikach V4 w mojej karierze w MotoGP czy WSBK. To jest rzędowa czwórka i odczucia są zupełnie inne. Nie wiem czy jest lepiej czy gorzej, ale na pewno zupełnie inaczej. Na razie jeszcze do tego nie przywykłem, ale mam nadzieję, że sytuacja będzie stawała się coraz lepsza. Że będę mógł popracować nad silnikiem i lepiej zrozumieć, jak go używać.”

“Na razie jest to całkowicie nowy motocykl, więc potrzeba wielu poprawek. W testach zimowych pracowaliśmy nad zebraniem jak największej ilości informacji. Dla mnie pierwszy silny punkt to silnik. Jest bardzo mocny, i da się wyczuć jego duży potencjał. Ale musimy pozbierać do kupy te wszystkie elementy, aby wykorzystywać ten potencjał. Lepiej jest mieć moc i pracować nad jej wykorzystaniem, niż jej nie mieć. Na razie jesteśmy w trakcie procesu uzyskania maksimum potencjału.” – dodał.

Źródło: motorsport.com, worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,386 sek