Home / WSBK / Bautista powalczy o zwycięstwa w kolejnych wyścigach w Australii

Bautista powalczy o zwycięstwa w kolejnych wyścigach w Australii

Alvaro Bautista dołączył do wąskiego grona zawodników, którzy w swoim debiucie wygrał wyścig World Superbike. Jednym z takich zawodników jest Max Biaggi. Po raz ostatni, na Ducati, dokonał czegoś takiego John Kocinski w 1996 roku na Misano. Hiszpan spełnił pokładane w nim oczekiwania i pokazał, że może w tym roku zagrozić hegemonii Jonataha Rea, dominującego w ostatnich sezonach.

Alvaro Bautista szybko wyszedł na czoło po starcie z drugiego miejsca i tylko powiększał przewagę, aż osiągnęła 15 sekund. To największa przewaga na Phillip Island w historii suchych wyścigów na tym torze w WSBK! 34-latek wygrał po raz pierwszy od ponad 10 lat.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Z pewnością czuję się świetnie, jestem bardzo szczęśliwy, bo to mój pierwszy wyścig World Superbike. Na zimowych testach pracowaliśmy bardzo ciężko. Mój zespół i Ducati pracowali, by dać mi konkurencyjny motocykl już w pierwszym wyścigu!” – powiedział po wyścigu Bautista.

“Pierwszy raz byłem na tym torze na tym motocyklu, ale od samego początku czułem się bardzo, bardzo dobrze. Mogę przez wiele okrążeń utrzymywać tempo, a to niełatwe kiedy musisz naciskać. Zobaczymy jak będzie jutro, ponieważ jak mi się wydaje, w wyścigu Superpole naciskać będzie większa liczba zawodników – bo ten wyścig ma mniej okrążeń. Tak czy inaczej, będziemy starać się powtórzyć to w dwóch kolejnych wyścigach.” – skomentował na mecie Bautista.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 0,515 sek