Home / WSBK / BlakeYoung zastąpi Leona Camier

BlakeYoung zastąpi Leona Camier

Crescent FIXI Suzuki ogłosił, że Blake Young dołączy do zespołu podczas zbliżającej się rundy na Laguna Seca, która odbędzie się w ostatni weekend września. Zastąpi on kontuzjowanego Leona Camier, który dochodzi do pełni sił po pechowej tureckiej rundzie.

Weekend na  Intercity Istanbul Park okazał się bardzo pechowy dla etatowego kierowcy Suzuki – Leona Camier. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku Carlosa Checi, również i #2 uległ poważnemu wypadkowi podczas pierwszego wolnego treningu. Na skutek upadku doznał on złamania kości prawej stopy, co wyklucza go z walki podczas zbliżającej się rundy w Stanach Zjednoczonych.

Dlatego też, włodarze zespołu postanowili zastąpić Brytyjczyka 26’letnim zawodnikiem z Madison, który w tym sezonie występował już w amerykańskich rundach podczas startów klasy MotoGP. Mają również nadzieję, że znajomość toru pomoże zespołowi na dobre ustawienie motocykli i walkę o czołowe lokaty, ponieważ seria WSBK gościła na tym obiekcie po raz ostatni w 2004 roku.

„Jestem bardzo podekscytowany propozycją występu dla Crescent FIXI Suzuki i nie mogę się już doczekać jazdy na motocyklu.” – powiedział Blake Young. „To było dla mnie wielkie zaskoczenie kiedy odebrałem telefon, ale powrót na Laguna Seca, szczególnie w serii Word Superbike jest dla mnie troszeczkę jak spełnienie marzeń – tym bardziej na Suzuki. Jestem już gotowy aby wsiąść na motocykl i spróbować zrobić kilka dobrych rzeczy na światowej scenie, aby zobaczyć co mi to przyniesie.”

„Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które do tego doprowadziły. Nigdy nie jest to dobre, kiedy zawodnik jest kontuzjowany, więc życzę Leonowi [Camier – przyp.red.] wszystkiego dobrego w powrocie do pełni zdrowia. Wspaniale będzie jeździć na jego motocyklu i mam nadzieję, że będę w stanie dobrze na nim pojechać dla Leona i zespołu.” – zakończył swoją wypowiedź.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,334 sek