Home / WSBK / BMW Italia z nowymi barwami i sponsorem

BMW Italia z nowymi barwami i sponsorem

W centrum finansowej dzielnicy Mediolanu zaprezentowano oficjalnie zespół BMW Italia, który w nieco odmienionym składzie będzie rywalizować w dwóch kategoriach: World Superbike i Superstock 1000. Motocykle będą tym razem mocno różnić się malowaniem od macierzystej stajni BMW Motorrad.

W sezon 2012 zespół BMW Italia wejdzie z nowym sponsorem – firmą zajmującą się zakładami sportowymi, Goldbet. Maszyny z których będzie korzystać czwórka zawodników oprócz tradycyjnych białych barw, będą niebiesko-żółte. Na prezentacji pojawili się motocykliści zespołu startującego w World Superbike – Ayrton Badovini, majacy za sobą bardzo dobry sezon, zakończony finiszem w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej, oraz jego rodak, Michel Fabrizio, który będzie chciał odbudować się po rozczarowującej kampanii w barwach Alstare Suzuki.

 


Drugi zespół BMW Italia wystawi w cyklu Superstock – zawodnikami w tej serii będą także obecni na prezentacji Lorenzo Zanetti i Sylvain Barrier. Co ciekawe – na imprezie obecny był również James Toseland, który musiał zakończyć karierę z powodu bardzo poważnej kontuzji nadgarstka. Brytyjczyk, mający na koncie dwa tytuły mistrzowskie WSBK i dwa przejechane sezony w MotoGP postanowił teraz skupić się na karierze muzycznej. Na prezentacji swojej byłej stajni wystąpił z własnym zespołem. Toseland niedawno podpisał również kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal, która ma zająć się produkcją jego albumu. Przypomnijmy, że partnerką 31-latka jest znana piosenkarka Katie Melua.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,405 sek