Home / Slider / BMW zwalnia Barriera i sięga po Ayrtona Badoviniego

BMW zwalnia Barriera i sięga po Ayrtona Badoviniego

Ayrton Badovini

Ayrton Badovini po niedoszłej przygodzie z JR Racing Team nie musiał długo szukać nowego pracodawcy. Włoch obawiał się, że kontrakt z jak się potem okazało fikcyjnym zespołem może kosztować go utratę sezonu, ale ostatecznie opuścił tylko dwie tegoroczne rundy, bowiem właśnie zakontraktowało go BMW Motorrad Italia. Tym samym 28-latek wraca do stajni, w której miał już okazję występować.

BMW Italia żegna się w ten sposób z Sylvainem Barrierem, który nie odnosił w tym roku spektakularnych wyników. Francuz ma na koncie dwukrotne mistrzostwo Superstock 1000. W zeszłym roku odniósł ciężką kontuzję w drogowym wypadku, po czym nie był w stanie wrócić do odpowiedniej formy. Najlepszym tegorocznym wynikiem było 12. miejsce w Australii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Badovini ma na koncie 123 starty w World Superbike. Od 2008 roku jeździł na motocyklach Kawasaki, Ducati i BMW. Raz wywalczył Superpole, dwa razy stał na podium (Silverstone i Moskwa w 2012 roku). W zeszłym sezonie Włoch jeździł w zespole Bimoty, zanim ta została wykluczona za niespełnienie warunków homologacji modelu cywilnego.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,397 sek