Home / WSBK / Camier nie pojedzie w Holandii. Ten Kate „w domu” bez szans na zwycięstwo

Camier nie pojedzie w Holandii. Ten Kate „w domu” bez szans na zwycięstwo

Zespół Red Bull Hondy pojawi się w ten weekend w Assen tylko z Jakiem Gagne w składzie. Kontuzjowany Leon Camier nie wystartuje w Holandii. Przypomnijmy, że Brytyjczyk uczestniczył w groźnym wypadku na 4. okrążeniu pierwszego wyścigu WSBK w Hiszpanii i ma połamane żebra.

Tylko tydzień odstępu jest bardzo pechowy dla Camiera, bowiem w ten sposób nie może wyleczyć kontuzji i pojechać w Assen. Menedżer zespołu Red Bull Hondy – Kervin Bos – już potwierdził, że Jake Gagne będzie jedynym zawodnikiem zespołu w Holandii. A jest to przecież domowa runda dla Ten Kate Racing, które to odpowiada za projekt Hondy w WSBK…

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Szkoda, że będziemy mieć tylko jednego zawodnika w naszej domowej rundzie…” – powiedział Bos. Przypomnijmy, że nawet w słabych dla Hondy sezonach jeżdżący wówczas w Ten Kate Jonathan Rea potrafił dokonywać cudów i wygrywać wyścigi w Assen. Obecny mistrz świata triumfował w Holandii na Hondzie w latach: 2010 (dwa razy), 2011, 2012 i 2014. Od tamtego czasu wygrał wszystkie sześć wyścigów, już na Kawasaki.

Dla Red Bull Hondy jest to dodatkowy problem, ponieważ dopiero niedawno ekipa przesiadła się na elektronikę Magneti Marelli (z Coswortha) i Leon Camier straci cenny czas torowy, który mógłby poświęcić na lepsze przygotowanie motocykla.

Fot. WorldSBK, Ten Kate

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,311 sek