Home / Slider / Camier: Przed Hondą jeszcze mnóstwo pracy

Camier: Przed Hondą jeszcze mnóstwo pracy

Leon Camier po testach World Superbike w Australii przyznał, że aby dogonić konkurencję, zespół Hondy będzie musiał jeszcze wiele popracować. W tym roku oficjalnie Honda wraca do WSBK, wystawiając zespół w kooperacji HRC, Moriwaki i włoskiej ekipy Althea.

Camier nie miał tempa na walkę o najlepsze czasy podczas testów. Ostatecznie zakończył je z 13. wynikiem, tracąc do najlepszego Alvaro Bautisty na Ducati nieco ponad jedną sekundę. Drugi zawodnik Hondy – Ryuichi Kiyonari, był dopiero 15, a trzeba pamiętać, że testowało tylko 19 zawodników.

“Pracujemy bardzo ciężko nad każdym aspektem motocykla, od elektroniki po ustawienia zawieszenia. Odczucia nie są złe, ale musimy dalej ciężko pracować nad tymi ustawieniami. Ważne, by pracować systematycznie, ponieważ chcemy być pewno, że wszystkie zmiany popychają nas we właściwym kierunku.” – powiedział Leon Camier.

“Motocykl ma wiele mocnym punktów i bardzo fajnie się nim jeździ, jest bardzo stabilny. Zespół pracuje bardzo ciężko i jestem pewny, że sytuacja się poprawi, ale może to zająć trochę czasu.” – skomentował zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Trzykrotny mistrz British Superbike – Ryuichi Kiyonari – wraca do WSBK po raz pierwszy od 2009 roku. Tak jak i Camier, był w stanie poprawiać swoje casy okrążeń. “Dziś czułem się nieco lepiej w porównaniu do dnia wczorajszego.” – mówił po zakończeniu dwudniowych testów. “Rano pracowaliśmy nad zawieszeniem i ustawieniami elektroniki. Od razu było lepiej.”

“Oczywiście, wciąż mamy daleko do najlepszych, ale ogólnie jestem zadowolony z postępów, jakie uczyniliśmy. Po południu mieliśmy trochę problemów z przyczepnością, ale ostatecznie udało się je rozwiązać, nawet jeśli potem nie poprawiliśmy naszego najlepszego czasu.” – skomentował Japończyk.

“Jestem mocno umotywowany aby się poprawiać. Wiem, że wiele wymagam od zespołu, więc chciałbym wszystkim podziękować za ich pracę i wysiłki.” – dodał 36-latek.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Z tego co gdzieś tam kiedyś czytałem to Honda tak ,wchodzi do WSBK ale dział sportowy(HRC) że od 2020roku czyli za rok A może to ja jestem w błędzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 0,520 sek