Home / WSBK / Chaz Davies kończy karierę

Chaz Davies kończy karierę

Z końcem 2021 roku ze ścigania w World Superbike wycofa się Chaz Davies. Walijczyk spędził w cyklu 10 lat. Informacja o końcu kariery w tej serii nadeszła niedługo po kontuzji, jakiej Davies doznał w ubiegły weekend w Katalonii.

Z obecnych zawodników WSBK więcej zwycięstw od Daviesa mają tylko Jonathan Rea i Tom Sykes. Davies zwyciężał aż 32 razy. Jest trzecim zawodnikiem z Ducati jeśli chodzi o liczbę wygranych – z 28 triumfami na koncie ustępuje tylko Carlowi Fogarty’emu i Troy’owi Baylissowi. Wygrywał aż na trzech motocyklach – również na Aprilii i BMW.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Davies zaczynał karierę od juniorskich serii grand prix, ale nie szło mu zbyt dobrze. Zaliczył gościnne trzy rundy w MotoGP. Przeniósł się za ocean, gdzie jego kariera nabrała tempa w różnych kategoriach AMA. Gdy wrócił do mistrzostw świata – do cyklu World Supersport – z miejsca zdobył tytuł w 2011 roku.

Po szybkiej przesiadce do World Superbike już w pierwszym sezonie wygrał na Aprilii, a w drugim trzy razy na BMW. Kolejne sukcesy przyszły już w Ducati. Aż trzykrotnie zdobył wicemistrzostwo świata, ustępując za każdym razem tylko Jonathanowi Rea. Gdyby zdobył tytuł, w nagrodę miałby szansę na angaż w MotoGP w którymś z satelickich zespołów Ducati, jednak ostatecznie celu nie udało się osiągnąć.

W obecnym sezonie Davies jeśli dla satelickiej ekipy GoEleven Ducati. Udało mu się stanąć na podium w Portugalii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Jak dobrze pamiętam to na BMW wygrał 3 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,419 sek