Home / Slider / Chaz Davies z odejściem Marilelliego straci wielkiego orędownika

Chaz Davies z odejściem Marilelliego straci wielkiego orędownika

Jak już informowaliśmy na łamach naszego serwisu, z końcem roku Ernesto Marinelli przestanie być szefem projektu Superbike w Ducati. Kwestia tego, kto zostanie głównym konsultantem dla fabrycznych zawodników bolońskiej marki w osobach Chaza Daviesa i Marco Melandriego jest wciąż otwarta.

Ernesto Marinelli spędził z Ducati połowę swojego życia pracując jako główny inżynier Carla “Foggy” Fogarty’ego i Neila Hodgsona. Był też szefem fabrycznego zespołu w amerykańskich mistrzostwach i dyrektorem technicznym projektu Superbike. Od 2010 rosły Włoch jest szefem projektu w MŚ Superbike. Marinelli razem z Jamesem Toselandem, Troyem Baylissem i Carlosem Checą świętował zdobycie tytułów mistrzowskich dla bolońskiej marki.

Jednak przychodzi taki czas, że razem ze zmianami ma miejsce trzęsienie ziemii. Tak było w 2013 roku, kiedy to Ducati kupiło przekonało do współpracy genialnego inżyniera Aprilii Gigiego Dall’Ignę, który od tamtego czasu jest dyrektorem wyścigowym firmy z Borgo Panigale.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Chaz Davies żałuje odejścia Marinelliego. To właśnie Ernesto Marinelli zapewnił mu angaż we włoskim zespole. “Ernesto przez 22 lata zebrał całą szafę mistrzowskich koszulek. Zawsze był z Ducati i widział wszystko.” – komentuje Walijczyk. “Muszę mu podziękować, że uwierzył we mnie i w 2013 roku przyjął do rodziny Ducati. Spędziliśmy razem cztery pełne sukcesów lata. Życzę mu w przyszłości wszystkiego najlepszego.”

Zdaje się, że dzięki swojej jeździe Chaz Davies nie musi martwić się o posadę w Ducati. Obecnie wystawiany motocykl Panigale R nie jest jednak maszyną, na której można sięgnąć po koronę. Ostatnią szansa dla rewolucyjnego motocykla będzie w przyszłym roku. Od sezonu 2019 Ducati po raz pierwszy wystawi maszynę z silnikiem V4.

Wiadomo już, że Ernesto Marinelli znajdzie zatrudnienie u producenta układów wydechowych Termignoni, który dostarczał układy wydechowe dla takich mistrzów, jak Valentino Rossi, Casey Stoner, Marc Marquez, Charlos Checa, Troy Bayliss, czy Nicky Hayden.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opracowanie własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,367 sek