Home / WSBK / Cluzel w zespole Crescent FIXI Suzuki w sezonie 2013!

Cluzel w zespole Crescent FIXI Suzuki w sezonie 2013!

Jules Cluzel w Mistrzostwach Świata Supersport, zanotował osiem miejsc na podium. Aż cztery razy stawał na na jego najwyższym stopniu, co pozwoliło mu na zdobycie tytułu Wicemistrza Świata już w pierwszym sezonie startów. Taki sukces, przełożył się na rozwój jego kariery, ponieważ od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy zespołu Crescent FIXI Suzuki w kategorii Superbike.

Francuski kierowca, swoją międzynarodową karierę w Grand Prix rozpoczął w 2005 roku, od startów w nieistniejącej już klasie 125ccm, a kolejne dwa sezony spędził na motocyklu o pojemności 250ccm. W sezonie 2008 ponownie powrócił do kategorii 125ccm aby w następnym sezonie znów zasiąść za sterami motocykla o pojemności 250ccm. Kolejne dwa lata, to starty w nowej kategorii Moto2, gdzie jeździł motocyklem wyposażonym w podwozie marki Suter. Swoje pierwsze podium „zaliczył” w roku 2009, gdzie jeżdżąc jeszcze motocyklem o pojemności 250ccm, w otwierającym sezon wyścigu na Losail zajął drugą pozycję. Rok później – już na motocyklu klasy Moto2, zanotował na tym torze 3 miejsce, a swoje pierwsze zwycięstwo odniósł tego samego roku na torze Silverstone. Był to jego najlepszy sezon w karierze startów w Grand Prix, ponieważ w sezonie 2011 zgromadził zaledwie 41 punktów i zakończył sezon na 21 pozycji.

Natomiast rok 2012 był dla tego zawodnika bardzo owocny. Po zmianie, jaką było przejście do kategorii Supersport – gdzie był zawodnikiem zespołu PTR Honda, aż cztery razy wygrywał wyścigi i ostatecznie został Wicemistrzem Świata. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w jego karierze, jakim jest przejście do kategorii Superbike. Jak powiedział zawodnik pochodzący z Montlucon – miejscowości położonej w centralnej Francji, decyzja o podpisaniu umowy z zespołem Crescent FIXI Suzuki była bardzo łatwa do podjęcia.

“Jestem bardzo podekscytowany faktem dołączenia do zespołu Fixi Crescent Suzuki.” powiedział 24’latek. Jest to duży krok w mojej karierze, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Gdy dano mi możliwość pracy z Suzuki w World Superbike, nie musiałem myśleć o tym dwa razy i po prostu od razu powiedziałem “Tak!”. Jestem naprawdę zmotywowany całym projektem i wiem, że to jest to, czego chcę. Dopilnuję abym był gotowy na pierwszy wyścig i mam plan, aby uczyć się nie tylko szybko, ale również inteligentnie. Nie mogę się doczekać na rozpoczęcie pracy i jestem bardzo zadowolony ze współpracy z angielskim zespołem. Teraz po prostu chcę wsiąść na motocykl, zobaczyć jak pracuje, dać z siebie wszystko i postarać się uzyskać kilka dobrych wyników” – powiedział Jules Cluzel.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,595 sek