Home / Slider / Czterocylindrowe Ducati w WSBK od 2019 roku

Czterocylindrowe Ducati w WSBK od 2019 roku

Ducati poinformowało, że dopiero w sezonie 2019 będzie możliwe skorzystanie w World Superbike z przygotowywanego motocykla z silnikiem V4. Prawie rok po tym, jak maszyna ta zostanie zaprezentowana i trafi do sprzedaży.

Motocykl ma zadebiutować na targach EICMA w Mediolanie, które odbędą się w listopadzie tego roku. Na razie widzieliśmy jedynie serię zdjęć szpiegowskich. Zobaczycie je także u nas POD TYM LINKIEM. Czekanie roku z przeznaczeniem nowego motocykla do ścigania to standardowy zwyczaj Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie nie wiadomo nic na temat pojemności motocykla. Pewne źródła mówią, że będzie to znowu 1200ccm, tak jak było w przypadku 2-cylindrowego Panigale. Tyle tylko, że w World Superbike taki motocykl nie zostałby dopuszczony zgodnie z obowiązującymi przepisami. 4-cylindrowce nie mogą bowiem przekroczyć pojemności 1000ccm.

“Jak już było powiedziane, nasza przyszłość w Superbike to silnik V4, wywodzący się z MotoGP. Motocykl zostanie pokazany w tym roku na EICMA. Tak jak zwykle robimy w Ducati, przez rok będziemy go rozwijali, zanim trafi do wyścigów. Więc w 2008 roku wciąż będziemy korzystali z Panigale R, a potem na V4 będziemy ścigać się od 2019 roku.” – powiedział Claudio Domenicali, stojący na czele Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 1,448 sek