Home / WSBK / Domowa runda dla BMW Italia GoldBet

Domowa runda dla BMW Italia GoldBet

Po podróży do Ameryki, zawodnicy zespołu BMW Motorrad Italia GoldBet Superbike Team wracają do europy na siódmą a zarazem jedną z trzech rund odbywających się we Włoszech. Michel Fabrizio iAyrton Badovini podążają na tor w Misano Adriatico pełni motywacji, ponieważ na nim w przeszłości uzyskiwali najlepsze rezultaty.

Michel Fabrizio uzyskał swój najlepszy rezultat na tym torze – w historii swoich startów w Superbike World Championship – w 2009 roku, podczas drugiego wyścigu, kiedy do zwycięstwa zabrakło zaledwie 0,63 sek. „Gladiator” w swoich jedenastu startach w tym sezonie zdobył 46 punktów i zajmuje obecnie 11 miejsce w klasyfikacji generalnej.Nasz cel na Misano jest taki sam jak podczas sześciu poprzednich startów. Nie zebraliśmy zbyt dużej ilości punktów, dlatego musimy wszystkie rzeczy obrócić na naszą korzyść. Tor nie jest zły a fakt, że zawsze dobrze na nim jeździłem dodaje mi dodatkowej motywacji.” powiedział Michel Fabrizio.

Ayrton Badovini, w ubiegłym roku zajął na tym torze ósmą i czwartą lokatę, tracąc do trzeciego zawodnika mniej niż jedną dziesiątą sekundy. W tym sezonie, zawodnik dosiadający motocykla marki BMW S1000RR zgromadził do tej pory 34 punkty w klasyfikacji generalnej i zajmuje 14 pozycję. „Wyścigi na torze Misano z reguły charakteryzują się wysokimi temperaturami, więc trzeba stawić czoła temu wyzwaniu. Jestem na to gotowy i będę pracował bardzo blisko z zespołem, aby zrobić wszystko jak najlepiej.” – powiedział Badovini.

Najlepsze wyniki osiągnięte przez zespół do tej pory – w jej krótkiej historii startów w World Superbike Champinship, odniesiono właśnie na torze Misano. Jak podkreśla dyrektor zespołu Serafino Foti, jest to bardzo wyjątkowy dla nich obiekt, a odbywające się na nim zawody mogą nazwać domowymi. Ma również nadzieję, że odbywające się na tym obiekcie wyścigi, będą odskocznią dla ludzi dotkniętych tragedią w rejonie Modeny. Misano jest bardzo wyjątkowym dla nas torem, jest niedaleko od naszej centrali i czujemy się jakby była to dla nas domowa runda. Jest to miejsce, gdzie obaj nasi zawodnicy zawsze dobrze się prezentowali. Ayrton uzyskał tu najlepszy rezultat w ubiegłym sezonie, natomiast Michel zdobył trzecie miejsce w 2009 roku. Chcemy podejść do tego weekendu z pełnym zaangażowaniem i jestem pewien, że obydwaj zawodnicy będą chcieli wypaść jak najlepiej.”powiedział Serafino Foti i dodał: W każdym razie, mam nadzieję, że wyścigi SBK będą dobrą imprezą – zwłaszcza dla ludzi, którzy mieszkają w pobliżu i stoją w obliczu bardzo trudnej sytuacji z powodu ostatnich wydarzeń, które zepsuło ich codzienne życie.”

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 0,506 sek