Home / Slider / Dublet Sykesa i Kawasaki

Dublet Sykesa i Kawasaki

Tom SykesDrugi wyścig na torze Motorland Aragon ponownie zakończył się zwycięstwem urzędującego Mistrza Świata. Za swoimi plecami ponownie zostawił swojego zespołowego kolegę – Lorisa Baz oraz Marco Melandriego, który zaprzepaścił sznsę na wyższe miejsce na podium podczas ostatniego okrążenia wyścigu.

Drugi wyścig – podobnie jak to miało i podczas pierwszego, przebiegał pod dyktando Toma Sykesa. Ponownie wygrał start, jako pierwszy złożył się do pierwszego zakrętu i nie oddał swojej pozycji do samej linii mety.

W odróżnieniu od pierwszej odsłony zawodów, tym razem musiał jednak powalczyć o końcowy sukces. Największym zagrożeniem dla Mistrza Świata sezonu 2013, okazał się być jego zespołowy kolega, który jak cień przez cały dystans podążał za tylnym kołem swojego utytułowanego kolegi.

Do walki o końcowy triumf, włączył się tym razem Marco Melandri, któremu nie ułożył się pierwszy wyścig na torze Motorland Aragon. Startujący do wyścigu z siódmego pola, musiał powoli przebijać się przez stawkę czołowych kierowców, by na ostatnich okrążeniach realnie włączyć się do walki o zwycięstwo. Z okrążenia na okrążenie zmniejszał stratę do prowadzącej dwójki kierowców Kawasaki, by na kilka okrążeń przed metą wyprzedzić Lorisa Baz i awansować tym samym na pozycję wicelidera.

Jednakże #33 nie zamierzał rezygnować z walki o zwycięstwo. Postawił wszystko na jedną kartę podczas ostatniego okrążenia, kiedy to przypuścił atak na lidera. Wykonał go jednak zbyt optymistycznie, wyjeżdżając z ciasnego łuku bardzo szeroko. Efekt tego manewru był odwrotny do zamierzonego, ponieważ zamiast awansować na pozycję numer jeden, został wyprzedzony przez jadącego za nim #76. Tak więc jako pierwszy linię maty przeciął Tom Sykes, tuż za nim finiszował Loris Baz a podium uzupełnił Marco Melandri.

Czwarte miejsce przypadło Sylvainowi Guintoli, który do zwycięzcy wyścigu stracił nieco ponad 5 sekund, jednak był szybszy od Jonathana Rea – który w pierwszym wyścigu zajął trzecią pozycję, o nieco ponad trzy sekundy. Bardzo solidne punkty wywalczył również Eugene Laverty, który awansując w stosunku do pozycji startowej o dwie pozycje, zdobył kolejne 10 punktów do klasyfikacji generalnej.

Na pewnej, siódmej pozycji zakończył wyścig Davide Giugliano, a ósme miejsce przypadło drugiemu z kierowców zespołu Pata Honda Leonowi Haslamowi, który podobnie jak to miało miejsce w pierwszym wyścigu, mocno walczył na całym dystansie wyścigu z Tonim Eliasem. Czołową dziesiątkę zamknął natomiast David Salom, który był jednocześnie najszybszym kierowcą dosiadającym motocykla w specyfikacji EVO.