Home / WSBK / Ducati Asltare po testach na Imola

Ducati Asltare po testach na Imola

Zespół Ducati Alstare odbył w ubiegłym tygodniu dwudniowe testy, które mają poprawić ich dyspozycję na drugą część sezonu. Testy odbyły się na włoskim torze Imola, bezpośrednio po zakończeniu na tym obiekcie siódmej rundy sezonu.

Pierwszego dnia testów, pogoda sprzyjała kierowcom oraz ich mechanikom, jednak drugiego dnia musieli oni na długie godziny schować się w swoich garażach. Wszystko za sprawą deszczu, który zaczął padać nad torem.

Jednak mimo wszystko, zarówno Carlos Checa jak i Ayrton Badovini, potrafili wykonać po 150 okrążeń, podczas których pracowali nad ogólnym set-upem motocykla, rozkładem masy, systemem anty-wheelie, a także nad pozycją wyścigową.

Tak więc, zarówno zawodnicy jak i mechanicy są zadowoleni z przebytych testów i już czekają na kolejną rundę – która odbędzie się w Moskwie, aby sprawdzić poczynione postępy na tle innych zawodników.

„Pracowaliśmy nad set-upem, moją pozycją na motocyklu, oraz nad poprawą kilku małych rzeczy związanych z zawieszeniem, położeniem widelca, itd. Myślę, że dobrze pracowaliśmy, ale rezultat zobaczymy dopiero w Moskwie.” – powiedział El Torro. „Myślę, że mamy dobre ustawienia bazowe i kiedy przyjedziemy do Rosji, będziemy mogli wykonać drobne korekty i jeździć jak tutaj, jak najlepiej potrafię.”

„Jestem również bardzo zadowolony z tego, że z moim ramieniem nie mam już żadnych problemów i ten rozdział jest już zamknięty” – odniósł się do swojej kontuzji.

„Testy były pozytywne. Niestety straciliśmy trochę czasu na skutek opadów deszczu, ale poza tym dobrze pracowaliśmy i mieliśmy dwa konstruktywne dni.” – rozpoczął swoją wypowiedź Ayrton Badovini. Wypróbowaliśmy kilka interesujących rzeczy i pracowaliśmy nad balansem motocykla. W końcu znaleźliśmy ustawienia, które mi odpowiadają, oraz potwierdziliśmy kilka rzeczy używanych na Imola. Jestem zadowolony pomimo zmęczenia, ponieważ jeździłem przez sześć z siedmiu ostatnich dni. Teraz jadę do domu, aby troszkę odpocząć!” – zakończył swoją wypowiedź.

AUTOR: migal

komentarze 2

  1. Obawiam się o upadek Ducati i w tej serii …

  2. ^up Właśnie miałem napisać, że Ducati w WSBK to też cienizna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 1,412 sek