Home / Slider / Ducati Panigale V4 już jest szybsze od poprzednika

Ducati Panigale V4 już jest szybsze od poprzednika

Jak przyznał dyrektor sportowy Ducati Paolo Ciabatti, na ostatnich testach na torze Motorland Aragon zawodnik testowy Michele Pirro dał radę jechać szybciej na nowej konstrukcji Panigale z silnikiem czterocylindrowym, niż z aktualnie dosiadanym przez Chaza Daviesa i Marco Melandriego dwucylindrowcem. Jeszcze niedawno obawiano się, że pierwszy rok nowego motocykla w World Superbike może być bardzo trudny – tak właśnie było z debiutem obecnego Panigale.

Pirro mógł podczas prywatnych testów sprawdzić dokładnie obie maszyny i okazało się, że już teraz Panigale V4 jest lepsze niż obecna maszyna. “Testy były bardzo pozytywne. Wciąż musimy poprawić kilka szczegółów, ale są to nieduże sprawy.” – powiedział w Misano Ciabatti.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Motocykl był zdecydowanie szybszy niż V2. Mieliśmy tam obecny motocykl Chaza Daviesa, Michele sprawdził obie tuż po sobie i V4 było szybsze, co jest dobre. Myślę, że osiągnęliśmy już satysfakcjonujący poziom.” – dodał.

Sezon 2019 będzie kolejnym, w którym Ducati spróbuje powalczyć o mistrzowski tytuł. Aby to zrobić, zakontraktowano już Alvaro Bautistę, który zastąpi Marco Melandriego. Włoch miał znakomity początek sezonu, gdy wygrał w Australii, ale potem jego forma była bardzo niestabilna i teraz praktycznie nie ma szans na mistrzostwo.

Źródło: Ducati, imotorbike.my, worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. No to z niecierpliwością czekam na kolejny sezon.

  2. Od okrążenia jest daleko do pełnego wyścigu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,617 sek