Home / Slider / Ducati SBK Team zaprezentował zespół

Ducati SBK Team zaprezentował zespół

2-PresentazioneNa niespełna cztery tygodnie przed inauguracyjną rundą sezonu 2014 – która tradycyjnie już odbędzie się na torze Phillip Island w Australii, Ducati Superbike Team oficjalnie zaprezentowało swój zespół.

Po raz ostatni fabryczny zespół Ducati, fani World Superbike Championship mogli dopingować w 2010 roku, kiedy to w barwach Ducati Xerox Team kierowcami byli Noriyuki Haga oraz Michel Fabrizio.

W zbliżającym się sezonie, Ducati Panigale dosiądą Davide Giugliano oraz Chaz Davies. O ile dla włoskiego zawodnika będzie to kolejny sezon na Panigale, o tyle dla Brytyjczyka będzie to debiut, ponieważ w ubiegłym sezonie dosiadał on niemieckiej maszyny w zespole BMW Italia.

Prezentacja zespołu odbyła się w poniedziałkowe przedpołudnie, w siedzibie zespołu w Bolonii we Włoszech. Na prezentacji zespołu nie zabrakło najważniejszych osób z kierownictwa Ducati, takich jak Claudio Domenicali, Luigi Dall’Igna, Paolo Ciabatti, Ernesto Marinelli czy Serafino Foti.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie jeździłem jeszcze zbyt wiele na Panigale, ale wydaje mi się, że w motocyklu jest jeszcze wiele potencjału do odkrycia i rozwoju. Bardzo ważna jest dalsza ciężka praca nad motocyklem i rozwój jego podzespołów, ale jest to wyzwanie, którego nie mogę się już doczekać.” – powiedział Chaz Davies, na którego motocyklu widnieje numer 7 – były numer Carlosa Checa. „Myślę, że motocykl ma potencjał na zwycięstwo w wyścigu. Musimy tylko dalej podążać w tym samym kierunku i wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję podczas wyścigowego weekendu.”

Jestem bardzo zadowolony z rozwoju motocykla, co jest bardzo pozytywne. Chaz [Davies – przyp.red.] jest niewątpliwie świetnym kierowcą, wielkim talentem i niewątpliwie najtwardszym rywalem, ale wiem, że pracujemy razem i będziemy się wzajemnie zachęcać do dawania z siebie co najlepsze. Jesteśmy to winni naszym fanom. Jestem więcej niż gotowy aby wyruszyć i nie mogę się doczekać rozpoczęcia mistrzostw.” – powiedział Davide Giugliano.

AUTOR: migal75

Pasjonat wszystkich sportów motorowych - w szczególności tych na dwóch kołach. Związany z MOTOSP.PL od 2011 roku

komentarze 4

  1. Mam nadzieję, że w tym roku Ducati będzie jeździć tak jak wygląda.
    Przy okazji prezentacji podano a także można było zobaczyć kilka nowości i zmian w motocyklu.

  2. A mi średnio podoba się to nowe malowanie: napis Ducati wraz z czerwonym paskiem mogli przenieść ciut wyżej lub niżej, żeby nie było takich „pasów” na boku :D ale tak to mi się podoba :)

  3. W ogóle wytłumaczcie mi dlaczego w Superbike (prawdopodobnie) jest przepis, że numery muszą być czarne i na białym tle?

  4. Informacje znajdziesz w regulaminie FIM punkt 2.4.5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,435 sek