Home / Slider / Ducati w WSBK ze starym składem i nowym sponsorem

Ducati w WSBK ze starym składem i nowym sponsorem

Ducati

Ducati oficjalnie zaprezentowało swój zespół na sezon 2015 w serii World Superbike. Nie zmienił się skład – dalej włoskich barw bronić będą Chaz Davies oraz Davide Giugliano. Inne jest jednak malowanie oraz cel – teraz mają to być zwycięstwa.

Najbardziej utytułowany producent w historii WSBK miał problemy z doprowadzeniem 1199 Panigale R do takiej postaci by mogło walczyć o zwycięstwa. W 2014 roku jednak włosi byli już bardzo blisko czołówki.

Nowe przepisy dają Ducati nadzieję, że uda się sięgnąć po pierwszy tytuł od 2011 roku, gdy mistrzem świata został Carlos Checa. “Nowe przepisy, które wchodzą w 2015 roku przybliżają motocykle Superbike do produkcyjnych modeli pod względem przygotowania, a także mamy limit kosztów na niektóre komponenty techniczne.” – powiedział Gigi Dall’Igna, szefujący Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy
“W tym trudnym okresie ekonomicznym wierzę, że to właściwa droga by trzymać koszty pod kontrolą i wyrównywać stawkę. Reorganizacja, jaka odbyła się w ostatnich miesiącach w Ducati Corse pozwala lepiej skapitalizować synergię między inżynierami w fabryce Ducati a tymi, pracującymi na torze, z zyskiem dla całego programu Superbike.”

Nowym partnerem zespołu zostaje Aruba.it, które to zajmuje się usługami internetowymi. “Mistrzostwa świata Superbike są bardzo ważne dla Ducati i naszej historii: wygraliśmy 14 tytułów dla zawodników i 17 dla producentów i zdecydowanie chcemy tego samego dla Panigale. Trzyletnie porozumienie z Aruba to idealna platforma do powrotu na szczyt.” – dodał Dall’Igna.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,344 sek