Home / Slider / Ducati zaprezentowało zespół WSBK

Ducati zaprezentowało zespół WSBK

Fabryczny zespół Aruba.it Ducati już po prezentacji, która odbyła się na torze Imola. W tym roku skład zespołu uległ częściowej zmianie. Dalej bronić tej ekipy będzie Chaz Davies, ale kolejny rok znowu zaczyna z innym partnerem zespołowym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do World Superbike wchodzi bowiem Scott Redding. Brytyjczyk po utracie miejsca w MotoGP wycofał się na jeden sezon do krajowego czempionatu, który od razu wygrał. Redding zastępuje w Aruba.it Ducati Alvaro Bautistę, który rewelacyjnie rozpoczął rok 2019 w WSBK, ale później nie był w stanie powstrzymać Jonathana Rea z Kawasaki. Jedynym celem Ducati ns 2020 rok może więc być mistrzostwo świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

 1. Ciekaw jestem, która wersja Scotta będzie pokaże się w WSBK.
  Ten dobry z BSB, czy ten taki sobie z MotoGp?

  • Ja myślę że poziom BSB(podobnie jak WSBK) jest znacznie niższy niż MotoGP więc jego forma w tej serii nie jest wyznacznikiem,

 2. Może podobnie jak Bautista ?
  :)

 3. No, będzie mu ciężko powtórzyć wejście do serii, jakie miał Alvaro:)
  Chociaż kto wie.

 4. Doświadczenie jakieś wniesie ale wolałbym żeby jeżdził nieco gorzej w debiucie niż Bautista ale za to stabilniej przez cały sezon Ale chyba sie zgodzimy z tym że słaba dyspozycja Bautisty w drugiej połowie sezonu była nie żeby sugerował że celowa ale że tak powiem ‘przemyślana’ przez niego albo jego jego doradców

 5. Ja tam się wstrzymam przed osądami, co się z tym Bautistą stało w drugiej części sezonu.
  Może to być, jak piszesz po stronie Alvaro, ale może to być także wina Ducati.
  Oni potrafią sami sabotować swoje wyniki, a przypadek Bautisty może być podobny do tego, Neila Hodgsona z 2003, gdzie kombinowali jak by tu zapłacić mu najmniej.
  Polecam gorąco bardzo ciekawy tekst, od rzetelnego człowieka o Ducati:
  https://www.motorsportmagazine.com/articles/motorcycles/motogp/ducati-s-man-management-disaster-could-cost-it-motogp-glory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,462 sek