Home / WSBK / Effenbert Liberty Racing Team powraca?

Effenbert Liberty Racing Team powraca?

Już w styczniu tego roku można było przeczytać informację, że zespół Liberty Racing być może powróci do ścigania w World Superbike Championship. Teraz, odwiedzając oficjalną stronę zespołu zauważamy zmiany, które mogą sugerować, że czeski zespół przystąpi do tegorocznych zmagań od rundy na torze Motorland Aragon.

Zespół zaktualizował swoją stronę, na której można zobaczyć między innymi zdjęcie BMW S1000RR w barwach Effenbert Liberty Racing, informacje dotyczące rozpoczętego niedawno sezonu 2013 ,oraz zegar, który odmierza czas do kolejnej rundy sezonu. Znajduje się tam również wielce wymowny tytuł Team Effenbert Liberty Racing is back”.

Czy te zmiany mogą potwierdzić powrót zespołu na padok WSBK? Możliwe że tak, choć jest jeszcze wiele niewiadomych.

Jedną z nich jest kierowca lub kierowcy, którzy zasiądą za sterami motocykla. Pierwotnie miał to być młody kanadyjski kierowca Brett McCormick, który był kierowca zespołu jeszcze w ubiegłym sezonie. Jednak ja sam napisał na facebooku, pomimo rozmów prowadzonych w seriach WSBK, British Superbike czy AMA Superbike – nie będzie jeździł w sezonie 2013, ponieważ nie chce za to płacić.

Drugim z zapowiadanych kierowców miał być doświadczony Lorenzo Lanzi. Jednak włoski weteran uważa, że powrót zespołu do WSBK jest tylko pobożnym życzeniem właściciela – Mario Bertucciego, a poza tym nie będzie jeździł bez odbycia testów na nieznanej sobie maszynie.

Kolejną sprawą która stawia wiele pytań, to sprawa pieniędzy. Według niemieckiego portalu speedweek.de, gdyby nawet zespół powrócił, to wiązało by się to z kolejką dłużników oczekującą u drzwi teamu. Otwarli by ją pracownicy zespołu, którzy za ubiegły sezon otrzymali zaledwie część płacy i zamierzają skierować swoje zażalenie do Dorny. W tej kolejce stanęła by prawdopodobnie również firma Pirelli, która jest dostarczycielem ogumienia.

Tak więc optymistyczne wieści płynące z oficjalnej strony zespołu, mieszają się z informacjami, które rzucają pewien cień na powrót Libert Racing do World Superbike Championship. Jaki będzie finał tej sprawy dowiemy się zapewne już niedługo, bo podczas kolejnej rundy sezonu 2013, która odbędzie się 14 kwietnia na torze Motorland Aragon w Hiszpanii.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,568 sek