Home / WSBK / Fortuna ponownie najszybsza

Fortuna ponownie najszybsza

Dziś w godzinach popołudniowych odbyły się pierwsze kwalifikacje do sobotniego wyścigu na torze w Katarze. Wielkich niespodzianek nie zanotowano. Pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy jeżdżący na maszynie marki Aprilia.
Pierwszy dzień kwalifikaDziś w godzinach popołudniowych odbyły się pierwsze kwalifikacje do sobotniego wyścigu na torze w Katarze. Wielkich niespodzianek nie zanotowano. Pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy jeżdżący na maszynie marki Aprilia.
Pierwszy dzień kwalifikacji wygrał młody Hiszpan jeżdżący w fabrycznym zespole Fortuna – Hector Barbera. Wykręcił on czas 2’02.081 co jest jednocześnie nowym rekordem walki o pole position. Uzyskał on również najwyższą prędkość 267.6 km/h.

Na drugiej pozycji uplasował się jego partner z zespołu, zawodnik jeżdżący z numerem 48 Hiszpan Jorge Lorenzo. Zwycięzca pierwszej rundy tegorocznych mistrzostw świata na torze w Jerez wykręcił czas o 0.275 gorszy od Barbery.
W prowizorycznym pierwszym rzędzie zmieścili się jeszcze reprezentant San Marino Alex De Angeles jeżdżący w zespole Master — MVA Aspar Team i Sebastian Porto jeździec zespołu Repsol Honda. Zawodnik ten nie zaliczył najlepszego występu podczas pierwszej rundy mistrzostw świata, ale widać że na tym torze będzie liczył się w walce o wygraną.

Kolejny słaby występ zanotował mistrz świata w kategorii 125cc i 250cc Manuel Poggiali. Za równo on, jaki i jego partner z zespołu Red Bull KTM GP 250 Japończyk Hiroshi Aoyama pojechali poniżej oczekiwań. Widać, że KTM-y nie są jeszcze dobrze przygotowane do walki o najwyższe trofea.

Przed jutrzejszym drugim dniem kwalifikacji fachowcy nie przewidują wielkich roszad na szczycie walki o pole position, ponieważ czasy uzyskane przez najszybszą czwórkę są bardzo wyśrubowane i trudno będzie przedrzeć się do pierwszego rzędu.

Wyniki:

Trening wolny 1

Sesja kwalifikacyjna 1

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,478 sek