Home / WSBK / Hayden bez złudzeń: “Wyjeżdżamy niezadowoleni”

Hayden bez złudzeń: “Wyjeżdżamy niezadowoleni”

Początek sezonu dla ekipy Hondy w World Superbike był koszmarny. Zespół, który rok temu otworzył sezon podwójnym podium na Phillip Island, w tym roku był cieniem samego siebie. Honda zaprezentowała nowego Fireblade’a, ale po problematycznych przygotowaniach i zbyt krótkim okresie testów, nie udało się osiągnąć w Australii choćby przyzwoitego wyniku.

Pierwszy wyścig to zaledwie 11. pozycja dla Haydena. W drugim wyścigu natomiast Amerykanin skutek własnego błędu przewrócił się. A przypomnijmy, że rok temu Hayden zadebiutował na pełen etat czwartą pozycją. Michael van der Mark dołożył wtedy dwie pozycje na podium. A zastępujący go obecnie Stefan Bradl teraz zgarnął tylko dwa oczka, dwa razy za 15. pozycję. Kolejna runda już za nieco ponad tydzień i na razie powodów do optymizmu brak.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Po takim wyścigu jesteś przybity, ale prawda jest taka, że nie wiem, co moglibyśmy wynieść pozytywnego. To był trudniejszy weekend niż oczekiwałem. A w końcu i ja popełniłem błąd i się rozbiłem. Nie zrobiłem niczego inaczej niż zwykle: szybkość była taka sama, nieco bardziej zahamowałem tylnym kołem, przez co przednie koło się odciążyło.” – powiedział Hayden. “Nie chcę być zbyt dużym pesymistą, ale nie chcieliśmy tu przyjeżdżać tylko po to, by w taki sposób dwukrotnie nas pokonano.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Już z przedsezonowych wypowiedzi Haydena wynikało, że nowy Fireblade pozostawia wiele do życzenia. Szkoda bo liczyłem, że uda mu się znowu zakończyć sezon w pierwszej piątce. A patrząc na wyniki i jego wypowiedzi będzie bardzo ciężko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,507 sek