Home / WSBK / Hiroshi Aoyama niepokonany w Motegi

Hiroshi Aoyama niepokonany w Motegi

Faktem stało się to, do czego przez ostatnie dwa dni przygotowywał nas Hiroshi Aoyama. Japoński kierowca zespołu Telefonica Movistar Honda we wspaniałym stylu zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych Mistrzostwach Świata, wyprzedzając na mecie Faktem stało się to, do czego przez ostatnie dwa dni przygotowywał nas Hiroshi Aoyama. Japoński kierowca zespołu Telefonica Movistar Honda we wspaniałym stylu zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych Mistrzostwach Świata, wyprzedzając na mecie swojego kolegę z drużyny- lidera klasyfikacji generalnej- Daniela Pedrose, aż o ponad 5 sekund.
Na trzecim stopniu podium uplasował się Casey Stoner.

Hiroshi Aoyama uciekł rywalom i narzucił swoje tempo w połowie wyścigu.

Ostrożnie wystartował Daniel Pedrosa, który by włączyć się do walki- musiał stopniowo zwiększać tempo. Jego największym rywalem okazał się znakomity dziś Alex de Angelis.
Aż do ostatniego okrążenia zawodnicy Ci kilkakrotnie zamieniali się pozycjami. Niestety na prostej przeciwległej do prostej start/meta miał miejsce przykry wypadek.
Zawodnik z San Marino za szeroko chciał wejść w zakręt. Jadący z tyłu Jorge Lorenzo dostrzegł błąd rywala i poczuł okazję do wyprzedzenia de Angelisa i Pedrosy za jednym zamachem. Sztuka ta okazała się jednak dla niego za trudna- źle wykonany manewr sprawił, że Jorge wraz z Alexem wylądował na poboczu. Zawodnik z San Marino powrócił jednak do wyścigu.
W wypadku nie ucierpiał Daniel Pedrosa, który odjechał rywalom.
Na całym zajściu skorzystał też Casey Stoner, który zapewnił sobie trzecie miejsce wyprzedzając Yuki Takahashi i Randy de Puniet (zakończyli oni wyścig na miejscach 4. i 5.)
Jako szósty dojechał Andrea Dovizioso, siódmy był dzisiejszy pechowiec- Alex de Angelis. Pierwszą dziesiątkę zamknęli Hektor Barbera, Alex Debon i Sylvian Guintoli.

Aż 11 zawodników nie ukończyło dzisiejszego wyścigu. Wśród nich znaleźli się m.in. młodszy brat dzisiejszego zwycięscy- Shuhei Aoyama, który świetnie radził sobie w kwalifikacjach, Sebastian Porto, oraz jedyny kierowca KTM- Anthony West, który nie jest w stanie nawet zbliżyć się do swojego wspaniałego wyniku z GP Wielkiej Brytanii.

Patrząc na dzisiejszy wypadek, w którym udział brali Alex de Angelis i Jorge Lorenzo- przypomniało mi się GP Katalonii, kiedy to Jorge uderzył w tylnie koło Alexa i tak jak dziś- pozbawił go możliwości zdobycia dobrego miejsca… Miejmy nadzieje, że takie przypadki nie będą się już więcej powtarzać.

Wyniki:

Rozgrzewka

Wyścig

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,516 sek