Home / Slider / Honda szykuje się do zmiany elektroniki

Honda szykuje się do zmiany elektroniki

Leon Camier i zespół Red Bull Honda udali się na hiszpański tor Monteblanco, gdzie odbywają się testy British Superbike. Holenderska ekipa ma w zamiarze przetestowania nowej dla siebie elektroniki od Magneti Marelli, z którą prawdopodobnie będzie występować w World Superbike przez resztę sezonu.

Zmiana była planowana jeszcze przed pierwszą rundą, jednak opóźnienia w testach sprawiły, że w Australii Camier i Jake Gagne jeździli ze starym ECU od Coswortha.

Camier pokazał większy niż rok temu potencjał zespołu Red Bull Hondy, zajmując w wyścigach siódme i szóste miejsce. Jeśli Honda zamierza startować z nową elektroniką od pierwszej europejskiej rundy w Aragonii w przyszłym miesiącu, to konieczny jest pozytywny wynik testów w Hiszpanii.

Przypomnijmy, że Red Bull Honda, czyli zespół prowadzony przez ekipę Ten Kate z Holandii, ma za sobą fatalny sezon 2017. Brak wyników, w połączeniu z tragiczną śmiercią Nicky’ego Haydena złożyły się na najgorsze miejsca od lat. Zatrudnienie tak doświadczonego zawodnika jak Camier ma zakończyć złą passę. Brytyjczyk był bardzo pozytywnie oceniany za wkład pracy w rozwój MV Agusty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorcyclenews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Jesli faktycznie ” dogadają” sie z tą nową elektroniką to może być naprawdę dobry sezon dla Hondy

  2. Czyli elektronika agneti marelli jest bardziej zawansowana?

  3. Red Bull Honda, Red Bull KTM – czekamy na Red Bull Yamaha :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,533 sek