Home / Slider / Honda z jednym motocyklem w dwóch rundach WSBK

Honda z jednym motocyklem w dwóch rundach WSBK

Fabryczny zespół Hondy w World Superbike rezygnuje z zastępstwa za kontuzjowanego Leona Camiera i w dwóch następnych rundach pojedzie wyłącznie Ryuichi Kiyonari. Przypomnijmy, że Brytyjczyk doznał urazu lewego ramienia, gdy zderzył się z Sandro Cortese na Imoli. Było to w maju, jednak powrót planowany jest obecnie dopiero na sierpniowe testy w Portimao, i wyścigi na początku września na tym samym torze.

W Jerez Camiera zastępował startujący obecnie na pełen etat Yuki Takahashi. Teraz wiemy, że nie weźmie on udziału ani w wyściigach w Donington Park w ten weekend, ani tydzień później na Laguna Seca. Potem zawodników czeka przerwa wakacyjna.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Camier wrócił niedawno na motocykl – sprawdził się na dystansie kilku okrążeń na supermoto, jednak wrażenia były bardzo niekorzystne. “Wciąż nie mam wystarczającej siły czy stabilności podczas hamowania. Kiedy to robię, pojawia się zauważalny ból.” – powiedział Leon Camier. “Jestem bardzo sfrustrowany, ale przynajmniej lekarz jest pewien, że nie trzeba operacji i w pełni dojdę do zdrowia.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 0,482 sek