Home / WSBK / Hopkins odpuszcza wyścigi we Francji

Hopkins odpuszcza wyścigi we Francji

John Hopkins zdecydował się odpuścić oba jutrzejsze wyścigi World Superbike podczas kończącej sezon rundy na torze Magny Cours. Amerykanin przyznał, że wynika to z problemów zdrowotnych.

W swojej karierze #21 nabawiał się kontuzji niezliczoną ilość razy, ale ta biodra – której nabawił się podczas upadku na torze Monza na początku tego sezonu – wyeliminowała go z ostatnich dwóch wyścigów tegorocznego cyklu zmagań. Ból jest po prostu zbyt duży na wymagającym technicznie, francuskim obiekcie.

Po przebudzeniu w sezonie 2011, rok 2012 znów nie był udany dla „Hoppera”. Rok temu bowiem sięgnął on po v-ce Mistrzostwo w serii British Superbike, a podczas startów z dziką kartą podczas zmagań WSBK na Silverstone sięgnął nawet po pole position i dwa finisze w czołówce. Wszystko wskazywało więc na to, że powrót do World Superbike w tym sezonie będzie dla niego jak najbardziej udany.

Stało się jednak inaczej i po złamaniu ręki podczas testów, musiał on odpuścić pierwszą rundę sezonu. Mało tego, jeszcze przed sezonem musiał on częściowo amputować palec, którego nie udało się wyleczyć po wypadku w trakcie startów z dziką kartą w Czechach przy okazji zmagań MotoGP w 2011 roku.

To jednak kontuzja biodra, której to John nabawił się na początku sezonu na włoskiej Monzy, uniemożliwił mu skuteczną walkę w tym roku. Ona także zmusiła go do wycofania się ze startów w jutrzejszych wyścigach na Magny Cours.

Tym samym sezon 2012 Hopkins zakończy przedwcześnie, będąc obecnie na zaledwie dziewiętnastym miejscu w klasyfikacji generalnej. Najlepszym finiszem 29’latka jest dziewiąta lokata wywalczona w Moskwie.

Nadal nie wiadomo, co obecny zawodnik FIXI Crescent Suzuki robić będzie w sezonie 2013.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,484 sek