Home / Slider / Ireneusz Sikora pojedzie w World Superbike w Tajlandii!

Ireneusz Sikora pojedzie w World Superbike w Tajlandii!

Ireneusz Sikora

W drugiej rundzie tegorocznego sezonu World Superbike polscy kibice będą mieli szansę oglądać w stawce naszego zawodnika – Ireneusza Sikorę, który zaliczy gościnny występ w barwach zespołu Team Toth, korzystającego z motocykli BMW.

Sikora jest aktualnym mistrzem Polski Superbike. Poza tym doświadczony zawodnik ma na koncie trzecie miejsce w klasie Superbike w pucharze Alpe Adria. Karierę rozpoczął w 1999 roku, uczestniczył też m.in. w takich wyścigach jak: Le Mans, Boldor, Boxer Cup i BMW Power Cup.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ostatnim Polakiem, który w World Superbike zdołał wywalczyć punkty jest Paweł Szkopek, który pojechał w dwóch rundach w 2004 roku. Podczas wyścigów na francuskim Magny Cours dwukrotnie punktował za 15 i 13 miejsce.

Węgierski zespół Team Toth korzysta z motocykli BMW S1000RR. Jeszcze przed wyścigami na Phillip Island kontuzję odniósł Gabor Rizmayer i to właśnie jego zastąpi Sikora. Drugim zawodnikiem jest Imre Toth. W Australii zespół borykał się z dużymi problemami związanymi z ustawieniami motocykla, stąd wyniki nie były zbyt zachęcające. Miejmy nadzieję, że w azjatyckiej rundzie będzie już inaczej.

Najważniejsze sukcesy Ireneusza Sikory:
Mistrzostwa Polski:
2004 – IV miejsce kl. Stocksport
2005 – wicemistrz kl. Superstock
2006 – IV miejsce kl. Superstock
2007 – Mistrz Polski kl. Superbike
2008 – wicemistrz kl. Superbike
2009 – wicemistrz kl. Superbike
2013 – Mistrz Polski kl. Superbike
2014 – Mistrz Polski kl. Superbike

Puchar Alpe Adria Cup:
2014 – II wicemistrz Mistrz kl. Superbike

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Wreszcie zobaczę Polaka w jednej z dwóch najważniejszych serii wyścigowych :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 0,402 sek