Home / Slider / Jest kalendarz WSBK! Jeszcze co najmniej osiem rund w sezonie 2020

Jest kalendarz WSBK! Jeszcze co najmniej osiem rund w sezonie 2020

Organizatorzy World Superbike opublikowali długo oczekiwany, choć wciąż prowizoryczny kalendarz na sezon 2020. Ściganie ma zostać wznowione ostatniego dnia lipca, kiedy ruszą treningi do rundy w Jerez de la Frontera. Przypomnijmy, że odbyła się pełna runda na Phillip Island, co w sumie dałoby dziewięć rund i aż 27 wyścigów. A jest potencjał na jeszcze więcej.

Sezon WSBK ruszy tydzień po drugim wyścigu MotoGP na wspomnianym wyżej hiszpańskim torze. W sumie zawodnicy odwiedzą Hiszpanię aż cztery razy. Po jednorazowej wizycie na Portimao w w Portugalii, wrócą na Motorland Aragon, gdzie odbędą się aż dwie rundy. Potem ściganie przeniesie się na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Pierwsza po wznowieniu runda poza Półwyspem Iberyjskim odbędzie się we Francji, na Magny-Cours. Później, zależnie od możliwości podróżowania na inne kontynenty, może się odbyć (albo zostać odwołana) runda w Argentynie, na El Villicum.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawodnicy wrócą jeszcze do Europy, do Misano Adriatico, gdzie obecnie prowizorycznie ma się zakończyć sezon. Będzie to 8 listopada. Prowizorycznie – bowiem trzy rundy nie są jeszcze odwołane, ale przesunięte. Tyle że na razie nie ma dla nich miejsca w kalendarzu.

Chodzi o wyścigi w Wielkiej Brytanii (Donington Park), Holandii (Assen) i Katarze (Losail). Ten ostatni tor ma mieć zmienianą nawierzchnię, i prawdopodobnie już niedługo możemy dostać informację, że w tym roku wyścigi się na nim już nie odbędą. Donington Park i Assen najprawdopodobniej zorganizują wyścigi jedynie wtedy, gdy uda się wpuścić na trybuny publiczność.

Poinformowano także o zmianach w harmonogramie weekendu – po dodatkowym, drugim wyścigu w każdy weekend “otrzymają” zawodnicy w niższych klasach World Supersport oraz World Supersport 300.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. WorldSBK ściga się na Magny-Cours, nie Le Mans.

    Poza tym, ogłoszono również że WorldSSP i WorldSSP300 będą mieć po dwa wyścigi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,447 sek