Home / Slider / Jonathan Rea dłużej w Kawasaki! Umowa na co najmniej dwa lata

Jonathan Rea dłużej w Kawasaki! Umowa na co najmniej dwa lata

Jonathan Rea przedłużył obowiązującą umowę z Kawasaki w World Superbike. Brytyjczyk dołączył do KRT w 2015 roku, przechodząc z Ten Kate Hondy. W przeciągu pięciu lat zapewnił sobie miano najbardziej utytułowanego zawodnika w historii WSBK. Wygrał już 89 wyścigów, z czego 74 dla Kawasaki.

Na razie nie wiemy, jaka jest faktyczna długość nowej umowy, ale nieoficjalnie wiadomo, że wynosi ona przynajmniej dwa lata. “Jestem bardzo szczęśliwy z powodu podpisania nowego kontraktu z Kawasaki i KRT. To, co razem osiągnęliśmy, jest niewiarygodne. Nasz sukces zawdzięczamy świetnemu zespołowi i oczywiście bazie projektu – którą jest nasza Nina ZX-10RR. Będę ciężko pracował razem z moją ekipą i inżynierami Kawasaki, abyśmy byli w jak najlepszej formie w każdym kolejnym wyścigu.” – powiedział Jonathan Rea.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Ten długi okres spędzony poza wyścigami na nowo wzbudził we mnie żądzę zwycięstwa poprawiania własnych umiejętności, jak i możliwości motocykla. Świat wyścigów nigdy się nie zatrzymuje, a wszyscy inni zawodnicy i producenci rozwijają się. My musimy robić to samo. Teraz mogę w pełni skupić się na sezonie 2020, który niedługo zostanie wznowiony.” – dodał.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,397 sek